Rewizja

Wydanie
Liczba stron
628
Oprawa
Miękka
ISBN
9788379763979
Waga
0,54 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Szary człowiek kontra wielka korporacja. Dyskryminacja kontra tolerancja. Chyłka kontra Oryński. Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy... Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.

Opinie czytelników

(3.82)
5025 ocen, w tym
420 opinii
5
122
4
202
3
86
2
8
1
2
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Po Zaginięciu, do kolejnej części z Chyłką i Zordonem podchodziłam trochę jak diabeł do święconej wody. Moje obawy okazały się uzasadnione, bo znowu dialogi były irytujące, a całość przegadana. Ale Chyłka już nie taka wkurzająca. Może przez to, że ciągle nawalona? Trochę autor przesadził z ilościami wlewanymi w główną bohaterkę, bo miejscami było to nierealne. Jednak coś w sobie ma ten młody pan Mróz, że się go czyta jak Polska długa i szeroka. Jeszcze nie wiem co to, ale może odkryję przy kolejnej książce jego autorstwa. Kto wie?

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/290229

rewizja

Odkryłam książki pana Remigiusza rok temu. Zaciekawiła mnie polska powieść kryminalna Bondy, Puzyńskiej, Miłoszewskiego. Remigiusz Mróz również doczekał się mojej uwagi. Zaczęłam od Kasacji, Zaginięcia i popłynęłam. Świetna akcja bez dłużyzn, wątek kryminalny buduje napięcie, a do tego obyczajowa strona każdej części bardzo ciekawa. Losy pani mecenas i jej aplikanta bardzo zręcznie przeplatają się z treścią kryminalną. Polecam nie zmarnujecie czau.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-03
źródło: http://www.empik.com/p1119610090,ksiazka-p

"(...) Ruszyła do Carrefoura. Przeszła na dział z alkoholami, wybrała małpkę absoluta i paczkę pistacji, po czym udała się do kasy. Była to jej stała trasa. Po zrobieniu zakupów szła na pierwsze piętro i wchodziła do toalety przy Spiringfieldzie, z której korzystało najmniej osób. Zamykała się w kabinie, piła, a potem wracała do boksu" W kolejnej części serii o Joannie Chyłce i Kordianie Oryńskim spotykamy się z Chyłką pracującą jako mało znaczący obrońca/radca prawny w jednej z galerii handlowych w Warszawie. Po odejściu z kancelarii Żelazny&McVay Joanna popadła w alkoholizm. Pije rano, pije w pracy, pije wszędzie. Któregoś dnia w owej galerii handlowej zauważa skonsternowanego Roma. Właśnie odebrał telefon z informacją o brutalnym zamordowaniu jego żony i córki. Joanna pomogła mu się uspokoić, podpowiedziała co należy zrobić w pierwszej kolejności po śmierci bliskich osób. Nie spodziewała się, że Rom zadzwoni do niej w sprawie obrony go przed zarzutem morderstwa swojej rodziny. Wydaje się, że jedynie on miał motyw. Polisa na milion złotych jest na pewno kluczowym motywem. Uprzedzenia do tej kultury też nie pomagają. Czy Chyłka poradzi sobie z obroną Roma? Jaki będzie finał sprawy? I czy wybrnie z choroby? ...tego i więcej możecie się dowiedzieć z książki! Wiadomo.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/290229

Świetna

Pozycja obowiązkowa dla każdego kto zna i lubi twórczość Mroza. Polecam

Przeczytaj całą opinię
2016-12-29
źródło: http://www.empik.com/p1119610090,ksiazka-p

Kolejny doskonały kryminał Mroza! Dalsze losy Chyłki i Kordiana są równie ciekawe i zaskakujące jak w poprzednich częściach. Książkę się "połyka", nie sposób jej odłożyć. Remigiusz Mróz dorównał mistrzon kryminałów takim jak choćby Coben.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/290229

Zawiodłam się

Zainspirowana recenzjami postanowiłam przeczytać i nie powala aż tak, jak brzmią opinie.Generalnie źle nie jest napisane bo zdarzało mi się gorzej napisane książki czytać ale nie wybaczam autorowi,który pisze kryminał i podczas tego pisania robi błędy logiczne czy błędy na drodze do dochodzenia prawdy przez głównych bohaterów - nie znoszę naiwności i głupoty w kryminałach a w książkach z tej serii niestety trochę tego jest.Jak dla mnie brakiem szacunku ze strony autora względem czytelnika jest gubienie się w faktach,które sam autor wymyślił - w I części jedna z postaci mało istotna umiera w apartamencie a w III cz. napisane jest,że miała wypadek samochodowy - niezbyt dobrze to świadczy o autorze,że nie sprawdza tego co pisze.Jest jeszcze jedna dziwna reguła w tych książkach a mianowicie wszystko się wyjaśnia oczywiście na koniec a wyjaśnienie zajmuje średnio jedną/dwie strony a ja mam wrażenie,że autor się nagle gdzieś śpieszy i wszystko na "hurrra" już pisze aby skończyć.Plusem jest pokazanie pracy adwokatów z sali sądowej o ile nie odbiega to bardzo od rzeczywistości i przybliżenie przepisów prawa.Szkoda,że sądy w realnym świecie nie działają tak ekspresowo jak w książce (kończę czytać III tom ) - 3 różne,niezależne sprawy następujące po sobie w czasie,włącznie z kasacją w ciągu 1,5- 2 lat....no,no....chcę wierzyć,że tak jest :P

Przeczytaj całą opinię
2016-12-21
źródło: http://www.empik.com/p1119610090,ksiazka-p

Weekend majowy udany mimo kiepskiej pogody, a to głównie dzięki Chyłce i Zordonowi. Jak zwykle Mroza czyta się szybko i przyjemnie, czytelnik błyskawicznie wciąga się w fabułę. Rozczarowało mnie nieco zakończenie historii Bukano, niemniej zabieram się za czwartą część.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/290229

Oj, Chyłka...

Poprzednie części uważam za lepsze. 3 część przygód Chyłki i Zordona porusza tematy moralności, uprzedzeń i korupcji. Akcja jest mniej dynamiczna, ale i tak się wciągnęłam. Chlejąca Chyłka już nie budzi takiej sympatii, a Zordon-konformista jest wręcz wkurzający - przynajmniej na początku ;).

Przeczytaj całą opinię
2016-10-18
źródło: http://www.empik.com/p1119610090,ksiazka-p

...i przepraszam, ale co dalej? Rewizja zarąbistością dorównuje Kasacji! A duet Chyłka & Zordon został zdetronizowany przez duet... Zordon & Kormak! :D

Przeczytaj całą opinię
2017-05-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/290229

Rewizja

To już trzecia część opowiadająca o zawiłych przeżyciach duetu prawniczego Chyłka - Zordon. Pasjonująca jak dwie poprzednie. Akcja trzyma w napięciu do ostatniej strony, a zakończenie, jak zwykle, jest dla czytelnika zaskoczeniem. Tym razem mamy przyjemności uczestniczyć, nie tylko w procesie karnym, ale również cywilnym. Autor zawarł dużo informacji związanych z kulturą i obyczajami Romów żyjących w Polsce, co sprawia, że lektura zawiera również czynnik poznawczy. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-11
źródło: http://www.empik.com/p1119610090,ksiazka-p
z 42