Rodzina Borgiów

Wydanie
Albatros, .
Liczba stron
448
Wymiary
12,5 × 19,5 cm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788381252829
Waga
0,40 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Halka Zygmunt, Masiulanis Władysław
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Rodzina Borgiów
2018, Albatros
448
30,62
Rodzina Borgiów
2015, Albatros
448

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Intrygi rodziny, której nazwisko zawsze było synonimem władzy, korupcji i zbrodni – niesławnych Borgiów. Na tle barwnego zgiełku włoskiego renesansu rozgrywa się partia śmiertelnej gry, której stawką jest władza nad centrum świata – Rzymem. Opowieść o korupcji, chciwości, zdradzie i grzechu. Oraz o początkach włoskiej mafii, która sięga XV wieku i… papieskiego urzędu. Kardynał Rodrigo Borgia został w 1492 r. wybrany na papieża, bynajmniej nie za zalety duchowe i świętość za życia. To człowiek opętany żądzą bogactwa i władzy, zręczny polityk bez skrupułów eliminujący rywali i wrogów, choć niepozbawiony pewnej szlachetności. Jego dzieci – Juan, Jofre, Cezar i Lukrecja – miały wspierać go w drodze do umocnienia największego imperium świata, tymczasem różnymi sposobami próbują zagarnąć dla siebie jak najwięcej władzy. Ale w pokrętny sposób pozostają wierni Rodzinie. Bo Rodzina nie wybacza nielojalności. Zwłaszcza rodzina Borgiów.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

o zgrozo, niestety jakaś część to prawda

Przeczytaj całą opinię
2017-04-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204388

Puzio

Książka ciekawa, jednak Ojciec Chrzestny to niedościgniony wzór.

Przeczytaj całą opinię
2015-11-30
źródło: http://www.empik.com/p1105975671,ksiazka-p

Powieść naszkicowana ciekawie, ale irytację budzi pobieżność przedstawiania wydarzeń. Dzieje się dużo, ale wszystko opisane jest powierzchownie, tak, jakby historia była jednym, wielkim wstępem do prawdziwej powieści.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204388

...

Spodziewałem się czegoś lepszego. Fabuła intrygująca, ale przedstawiona mizernie.

Przeczytaj całą opinię
2015-08-25
źródło: http://www.empik.com/p1105975671,ksiazka-p

Moja pierwsza książka Mario Puzo i spodziewałem się więcej, dużo więcej. Możliwe że jest "słabsza" ponieważ była to jego ostatnia książka na dodatek kończona przez żonę i mam odczucie że to widać. Temat oraz fabuła bardzo intrygujące, końcówka słabsza nawet bym się pokusił o stwierdzenie że chyba serial(!!!) jest lepszy niż książka co może być dla tej ostatniej lekko krzywdzące ale cóż...

Przeczytaj całą opinię
2017-04-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204388

Świetna książka

Świetna książka mistrza Puza, opowiadające między innymi o wspaniałym czasie włoskiego renesansu a także politycznych tytułowej "Rodziny Borgiów" można by się rozpisywać jaka ta książka jest świetna ale to nie ma sensu po prostu warto kupić tą książkę i przeczytać, szczerze polecam!

Przeczytaj całą opinię
2015-05-10
źródło: http://www.empik.com/p1105975671,ksiazka-p

może sie wydawac troche toporna ale ma swój styl i klimat. po dłuższym przemysleniu jednak warta przeczytania;)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204388

Moje pierwsze zetknięcie z Mario Puzo uważam za bardzo udane. Co prawda na pierwszy ogień miał pójść "Ojciec chrzestny", który jest niekwestionowanym numerem 1, jeżeli chodzi o powieści tego amerykańskiego pisarza, ale "Rodzina" wpadła mi w ręce szybciej. Najbardziej w tej książce uderza mnie to, że fakty opisane w niej, autor traktuje jako coś normalnego. Papież ma dzieci - jak najbardziej spoko, nie ma co się burzyć, przecież inni księża też mieli swoich potomków. Papież pragnie władzy - nic strasznego, wręcz normalne zachowanie. Papież morduje swoich przeciwników - przecież tak trzeba, by "umacniać wiarę chrześcijańską". Dla mnie, jako wierzącego Katolika, wydarzenia opisywane w powieści były jak zderzenie się ze ścianą. Coś niewiarygodnego, nieprawdopodobnego, a przy tym przedstawione na porządku dziennym. Czytając ją możemy odnieść wrażenie, że jest to opowieść nie o papieżu, czyli głowie kościoła katolickiego, a jedynie o jakimś włoskim monarsze, królu, który panuje nad Italią. Współżycie między rodzeństwem? A co w tym złego, skoro Egipscy faraonowie także to robili. Tak uważa papież, najwyższy wysłannik Chrystusa na ziemi. Włos na głowie się jeży. Do tego wszystkiego dochodzą morderstwa, wojny, machlojki, pieniądze, kurtyzany, czyli to wszystko co charakteryzują epokę końca wieków średnich, a początek renesansu. Na plus autorowi można także zapisać umiejętne wpasowanie znanych osobistości tamtych wieków. Niccolò Machiavelli, Michał Anioł, Leonardo da Vinci czy Girolamo Savonarola, odgrywają pomniejsze role, jednak znacząco ubarwiając tę powieść. W powieści Mario Puzo ciężko jest polubić jakichkolwiek bohaterów, z tego względu, że w każdym z nim jest jakaś cząstka czarnego charakteru. Cezar nie specjalnie wierzy w Boga, Juan to cham i prostak, Lukrecja, która śpi z bratem i Jofre, który na wszystko ma wywalone. Do tego dochodzi Rodrigo Borgia, czyli papież Aleksander VI. Mimo, że nie są przykładnymi katolikami, w mniejszym, lub większym stopniu, w pewnych momentach tej historii można darzyć większą lub mniejszą sympatią tych bohaterów. Książkę jak najbardziej polecam, jednocześnie przenosząc się do lat późniejszych a mianowicie do "Ojca chrzestnego."

Przeczytaj całą opinię
2017-03-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204388

Rodzina Borgiów to dość specyficzna rodzina, której historia jest bardzo interesująca. W książce znajdziemy bardzo wiele różnych wątków, od tych dotyczących władzy i pieniędzy do tych związanych z miłością i romansem. Książka przedstawia Kościół w trochę innym świetle niż znamy Go dzisiaj. Kardynałowie (i papież) posiadający dzieci/rodziny i wszechobecna korupcja są tu na porządku dziennym. Jedyny zawód jaki przeżyłam czytając tą książkę to chyba zbyt duże skupienie uwagi na postaci Cezara. Trochę zabrakło mi tu postaci Jofre, gdzie w pewnym momencie czułam, że to on będzie największym intrygantem i zaraz coś "wykombinuje" co wpłynie na całą historię. Mimo wszystko książka jest warta polecenia i przeczytania, bo historia oparta na faktach bardzo wciąga i pokazuje jak funkcjonował Kościół i jak wyglądała "współpraca" z nim a niektórymi europejskimi krajami ;).

Przeczytaj całą opinię
2017-03-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204388

Z pewnościa nie jest to pozycja dla ludzi przechodzących przez kryzys wiary... Treść intrygująca o potrafiąca zachęcić do szukania więcej informacji o Italii z tamtych czasów Audiobook genialnie przeczytany przez Zbigniewa Zborowskiego.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204388
z 25