Rok w lesie

Wydanie
Nasza Księgarnia, Warszawa, .
Liczba stron
28
Wymiary
23,0 × 31,0 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788310127136
Waga
0,73 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. „Rok w lesie” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. „Rok w lesie” można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę. Emilia Dziubak – ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką kucharską dla dzieci pt. „Gratka dla małego niejadka”, która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak „Gaga”, „Przekrój”, „Wprost” czy „Art & Business”. Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 roku za książkę „Proszę mnie przytulić”. Dla „Naszej Księgarni” zilustrowała również „A ja nie chcę być księżniczką” oraz „Klasycy dzieciom”.

Opinie czytelników

(4.45)
134 ocen, w tym
70 opinii
5
57
4
10
3
2
2
1
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Moje dzieci ją uwielbiają. Codziennie ją oglądamy i opowiadamy po kilka razy już od dwóch miesięcy! :)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/263897

Śliczna

Przepiękne ilustracje w których można się rozkochać. Za każdym razem wymyślamy inne historie i odkrywamy nowe postacie :)

Przeczytaj całą opinię
2016-11-26
źródło: http://www.empik.com/p1113266480,ksiazka-p

Właściwie w jednej książce mamy wszystko, żeby dziecko poznało rodzimą faunę. Rewelacyjne ilustracje, dopracowane z sercem.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/263897

co dziennie inna historia

piękne ilustracje pozwalają co dziennie opowiadać inną historię, odnajdywać inne szczegóły w leśnych zakątkach - polecam!!!

Przeczytaj całą opinię
2016-11-24
źródło: http://www.empik.com/p1113266480,ksiazka-p

Książka jest fantastyczna. Długo się na nią czaiłam ze względu na cenę. 45 zł to trochę dużo, w końcu upolowałam promocję i już za 25 zł kupiłam ją 3 letniemu synowi na gwiazdkę z myślą, że będzie z nią dobrze usypiać. Efekt okazał się odwrotny. Syna książka tak zafascynowała, że do 1 w nocy opowiadał wymyślone przez siebie historie o zwierzętach albo bawił się w "znajdz na obrazku". Wniosek- książka rewelacyjna. Cieszę się że syn ma książkę która potrafi zając go na dłużej, do tego znakomicie rozwija wyobraźnie, uczy opowiadać, wspomaga spostrzegawczość, uczy nazw i zwyczajów zwierząt, jest bajecznie kolorowa, świetnie wykonana - grube tekturowe kartki. Nawet labirynt znajdujący się na końcu syn wykorzystuje do zabawy wodząc po nim palcem. No i był przeszczęśliwy gdy znalazł na obrazku z lipca w lesie kupę. Podsumowując: książka jest po prostu super. Rodzicom z pomocom w nazywaniu zwierząt przychodzi leksykon zwierząt zamieszczony na 2 pierwszych stronach książki. POLECAM!

Przeczytaj całą opinię
2017-01-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/263897

Bardzo pomocna książka

Książka składa się z 12 rozkładówek - na każdy miesiąc. Dzięki niej można pokazać dziecku co robią poszczególne zwierzęta w różnych porach roku. Obecnie jak mój trzylatek pyta "kiedy będzie śnieg / lato / kasztanki", biorę do ręki właśnie "Rok w lesie" i tłumaczę przewracając kartki co się będzie działo i kiedy może być ten śnieg / lat / kasztanki...Śledzimy losy zwierząt. Sprawdzamy skąd się wzięły na ziemi rogi łosia? Kto narobił bałaganu koło kosza? Jakie zwierzątko mieszka w tej norce? Co robi pan leśniczy? itd. Za każdym razem zauważamy coś nowego. Pomocna do rozszerzania słownictwa oraz tłumaczenia związków przyczynowo - skutkowych.Myślę, że będziemy z niej korzystać jeszcze przez 1-2 lata. Książka jest bardzo dobrej jakości.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-23
źródło: http://www.empik.com/p1113266480,ksiazka-p

Kupiliśmy tą książkę dla półtorarocznego synka, ale przyznam szczerze, że nawet dorośli przeglądają tą pozycję z zaciekawieniem i zainteresowaniem. Można ją oglądać mnóstwo razy, a zawsze znajdzie się coś nowego, na co wcześniej nie zwróciliśmy uwagi. Książka ma dość duży format, bo A4, co sprawia, że dziecku jest trochę niewygodnie trzymać, ale od czego są rodzicie? :) Jest to kartonówka, dzięki czemu nie zniszczy się szybko a dziecku łatwo przekręcać strony. Ponadto jest pięknie ilustrowana - książka jest podzielona na miesiące, dzięki czemu bez trudu można śledzić co robią zwierzęta w poszczególnych okresach i co się dzieje z przyrodą. Polecam :)

Przeczytaj całą opinię
2017-01-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/263897

Warto

Książkę kupiłam dla mojego rocznego synka, który był wiernym czytelnikiem wydarzeń na ulicy czereśniowej. Książka go wciągnęła i mamy pełno zabawy, wyszukując zwierzęta i opowiadając o nich co w danym miesiącu robią. Myślę, że pozycja ta będzie rosła razem z nim i nasze historie będą coraz bogatsze.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-12
źródło: http://www.empik.com/p1113266480,ksiazka-p

Książeczka rewelacyjna. Brak tekstu, nie oznacza wcale braku treści. Wręcz przeciwnie. Polecam gorąco.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/263897

Urokliwa!

Polecam! Ilustracje są wspaniałe, zawierają ogromnie dużo szczegółów, a możliwości oglądania i "czytania" z dzieckiem niezliczone. Można szukać zwierzątek, uczyć się pór roku, nawet niepostrzeżenie wprowadzać temat przemijania. Cudowna. Oby wszyscy twórcy dla dzieci tak poważnie traktowali czytelnika.

Przeczytaj całą opinię
2016-08-22
źródło: http://www.empik.com/p1113266480,ksiazka-p
z 7