Siła nawyku

Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie

Wydanie
Dom Wydawniczy PWN, Warszawa, .
Liczba stron
424
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Cykl
SERIA KREATYWNA
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788377052709
Waga
0,46 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Nawyki mają potężną moc, a przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka! Nałogowo palimy, bezustannie sprawdzamy wiadomości na Facebooku, chronicznie wybieramy nieodpowiednich partnerów, zawsze ścielimy łóżka lub nie robimy tego nigdy. Charles Duhigg udowadnia, że odpowiednie pokierowanie wyrobieniem nowych lub zmianą dotychczasowych nawyków może diametralnie odmienić czyjeś życie, ale także funkcjonowanie społeczeństw, przedsiębiorstw, grup zawodowych, państw... Autor na sprawdzonych przykładach dowodzi, że świadomość, zrozumienie i zmiana nawyków pomagają osiągać wymarzone cele. • Jak jeden człowiek od reklamy namówił Amerykanów do codziennego mycia zębów i dlaczego pasta Pepsodent stała się najpopularniejszą pastą do zębów na świecie? • Jak Lisa, przez wiele lat uzależniona od papierosów i alkoholu, otyła, zadłużona i niezdolna do utrzymania stałej pracy, zmieniła się w wolną od nałogów, zgrabną kobietę sukcesu? • Co sprawia, że Starbucks odnosi światowy sukces? • W jaki sposób Procter & Gamble przekonał klientów, że świeże powietrze wymaga odświeżaczy powietrza? • Dlaczego pływak, Michael Phelps, wygrał wyścig płynąć na oślep? Badania nad działaniem mechanizmu stojącego za nawykami pomagają firmom w dotarciu do klienta, organizacji odpowiednich kampanii promocyjnych, reorganizacji przedsiębiorstw, usprawnieniu działania placówek zdrowia i wielu innych działaniach. Drobna zmiana, wprowadzona na stałe dzięki wykształceniu nowego nawyku, często prowadzi do lawinowych przekształceń i spektakularnych sukcesów. • Jedna z najlepszych książek roku według The Wall Street Journal i Financial Times • Od ponad 40 tygodni w czołówce listy bestsellerów New York Times • Ponad 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy • Tłumaczenie na 31 języków „Pierwszorzędna książka – oparta na dogłębnej analizie, napisana w zabawny sposób i zachowująca właściwe proporcje między intelektualną powagą i praktycznymi radami, jak zmienić złe nawyki” - The Economist

Opinie czytelników

(3.74)
1893 ocen, w tym
171 opinii
5
49
4
84
3
33
2
4
1
1
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Ludzie uwierzyli w dwa kłamstwa : motywacja i silna wola. Motywacja nigdy nie trwa odpowiednio długo a silna wola nie jest zbyt silna a wszystko czego nam trzeba to odpowiednie nawyki które jeśli zostaną zautomatyzowane to będą nam służyły do końca życia :) Polecam !

Przeczytaj całą opinię
2017-05-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/171834

Dobra pozycja ale nie przełomowa.

Ciekawa ale nie przełomowa. Bardzo fajne przypadki opisane w książce otwierają trochę oczy na niektóre zagadnienia.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-25
źródło: http://www.empik.com/p1066293191,ksiazka-p

B. dobra. Polecam lubiącym myśleć o tym co nami kieruje i jak to usprawniać.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/171834

Godna polecenia

Świetna pozycja dla osob chcących poznać psychologiczny aspekt podejścia do czynności wykonywanych przez Nas w życiu codziennym.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-19
źródło: http://www.empik.com/p1066293191,ksiazka-p

"Siła nawyku" Charlesa Duhigga to solidnych rozmiarów książka naukowa, napisana tak dobrze, że czyta się ją jak wciągającą powieść. Naukowe wywody poparte są konkretnymi przykładami, które pozwalają wejrzeć w istotę sprawy i zrozumieć opisywane zjawiska niemal bez wysiłku. [...] Duhigg wyjaśnia czym są nawyki, jak się kształtują i umacniają, jak można je zmienić. Kiedy zrozumiemy czym jest pętla nawyku, będziemy w stanie zmienić swoje nawyki. Książka została podzielona na trzy części. Pierwsza to opis powstawania nawyków, głównie nawyków jednostek. Druga przedstawia nawyki dużych firm, [...]zaś trzecia analizuje nawyki sołeczne- znowu w odniesieniu do konkretnych przypadków. [...] przytacza szereg fascynujących historii, w tym i te, wyjaśniające jak radzą sobie na co dzień ludzie z uszkodzeniami mózgu. Książka odwołuje się do zwyczajów typowych dla Ameryki i takie są głównie przytaczane historie, a my poznajemy przy okazji system działania korporacji i ich paskudne zwyczaje, ale też przepis na muzyczny przebój. Czy czytać? Jak najbardziej. Przy tej książce można samodzielnie zbudować strategię zmiany własnych nawyków [...] Cała opinia tu: http://slowooslowach.blox.pl/2017/04/Sila-nawyku-Charles-Duhigg.html

Przeczytaj całą opinię
2017-04-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/171834

Polecam

"Siła nawyku" jest świetną książką, którą polecam psychologom, marketingowcom, handlowcom, ale również każdemu, kto chciałby dowiedzieć się, w jaki sposób powstają nasze nawyki. Książka pełna jest prawdziwych historii - od tych zwykłych opowiadających o kimś, kto przestał obgryzać paznokcie, jak i tych niezwykłych, dotyczących wielkich przemian w całych społeczeństwach czy organizacjach. "Siła nawyku" jest wciągająca, dobrze się ją czyta, naprawdę polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-07-06
źródło: http://www.empik.com/p1066293191,ksiazka-p

Książka interesująca, przedstawiona w typowo amerykański sposób. Mechanizm działania nawyków został przedstawiony w formie opowiadań wyrwanych z życia typowych jednostek American Dream ;-). Generalnie, przedstawienie behawioryzmu nawyku zmieściło by się w dwóch historiach i każdy by zrozumiał "o co w tym biega". Można przeczytać, ale wielkiej rewolucji w życiu po przeczytaniu raczej nie ma co się spodziewać.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/171834

Zbyszek

ciekawa i w przystępny sposób napisana propozycja dla amatorów ludzkiego mózgu i procesów w nim zachodzących. Fachowa książka nie napisana akademickim językiem.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-06
źródło: http://www.empik.com/p1066293191,ksiazka-p

Chcesz zrozumieć siebie ? To co robisz, jak robisz i dlaczego ? Może chcesz to zmienić ? Może chcesz się samodoskonalić ? Albo to co napisałem dotyczy kogoś ci bliskiego ? Jeżeli tak to ta książka jest dla ciebie ;) W bardzo przyjemny i wyczerpujący sposób opisuje wszelkiego rodzaju nawyki pod każdym względem. Okazuje się, że każdy z nas je ma ale nie zawsze z tego sobie zdajemy sprawę. Ta książka potrafi pozytywnie wpłynąć na życie czytelnika.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/171834

Czy można zaprogramować się na sukces?

Dlaczego jednym wszystko się w życiu udaje a inni mają ciągle pod górkę? Jedne kobiety mają talię osy, inne wciąż nie mogą pozbyć się wałeczków tłuszczyku? Jedne firmy rosną w siłę, inne upadają po jednym sezonie. Przedstawiam pozycję, która pomoże Wam znaleźć się po tej właściwej stronie. Książka idealna dla sportowców, menadżerów i każdego, kto pragnie poprawić jakiś aspekt swojego życia.http://pozycjeobowiazkowe.blogspot.com/2016/05/zaprogramowani-na-sukces.html

Przeczytaj całą opinię
2016-05-17
źródło: http://www.empik.com/p1066293191,ksiazka-p
z 18