Slow fashion

Modowa rewolucja

Wydanie
Znak, kraków, .
Liczba stron
224
Wymiary
16,0 × 20,0 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324027453
Waga
0,35 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Joanna Glogaza - wielbicielka mody, zagubiona w stosach ubrań z kolejnych wyprzedaży, na które wydała dużo więcej niż powinna, powiedziała dość. Zafundowała sobie modowy detoks, uporządkowała zawartość szaf i zrozumiała, że wcale nie potrzebuje małej czarnej i trencha z list must have - dużo lepiej jej w grantowym, a trench zamieniła na rasową ramoneskę. Dziś prowadzi najbardziej znanego w Polsce bloga o slow fashion – styledigger.com. W książce przekonuje, że każdy ma swój niepowtarzalny styl, który powinien pielęgnować zamiast zakrywać go ciuchami-klonami wymienianymi zgodnie ze zmieniającymi się co sezon trendami. A kupując mniej można wyglądać dużo lepiej.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Dla mnie ten poradnik to nie była rewolucja. Ogólna moda na "slow" dotyczy obecnie wszystkiego, także i mody. Ale tu każdy ma swoją filozofię. Joanna stawia na minimalizm i jakość oraz markowość. Owszem, zgadzam się- minimalizm we wszystkim wskazany. Z tą jakością i markowością już inaczej bywa, bowiem nie należę do osób, które chciałyby chodzić w jednych rzeczach przez 10 lat (a wysoka cena za dobrą jakość na to pozwala). Podobnie nie zgadzam się z kategorycznymi opiniami, że buty i torby tylko skórzane albo z materiału. Nie każdy chce skórę, z przekonań. Podobnie z lupeksami. Jeden lubi, innego obrzydza. To zbytnie uproszczenie, że jak kupisz coś markowego w lumpeksie to jesteś stylowy, a jak coś nowego niemarkowego to już gustu ci brak. No i takie tam. Także ja niewiele wyciągnęłam z tej książki dla siebie, ale dla tych co kompulsywnie kupują może się nadać.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218

Świetna książka, która zawiera wiele bardzo praktycznych wskazówek. Może niektóre z nich wydawać się mogą oczywiste, ale dopiero po ich przeczytaniu zwraca się na nie uwagę. Są to drobiazgi które pomagają zreorganizować garderobę i świadomie kupować nowe ubrania w taki sposób, aby jak najdłużej móc się z nich cieszyć.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218

Książka przeczytana za jednym zamachem. Mnóstwo praktycznych porad, które do dzisiaj stosuję robiąc zakupy czy też przegląd szafy. Świetny poradnik.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218

Przyznam się szczerze, że książka otworzyła mi oczy na sporo spraw. Na to jak i dlaczego kupuję, na to, że wcale nie interesuje mnie jakość ubrań i to, że mam za bardzo przepełnioną szafę. Niby taka błaha sprawa - dużo ubrań - ale w książce Joanny siedzi taka mądrość z gatunku wiedziałam, ale jakoś to do mnie nie docierało. Uwaga, dotarło idę robić porządki w szafie.;-)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218

Powiem szczerze, że spodziewałam się trochę więcej, ale być może tylko dlatego, że ciut w temacie siedzę. Książka jest fantastycznym początkiem dla osoby, która chce zmienić swoją szafę. Zawiera podstawowe informacje, więc nie musimy wyszukiwać wszystkiego w Internecie. Autorka też wskazuje kilka innych blogów, na które warto spojrzeć. Ale mimo wszystko osoba, która trochę wcześniej przejrzała już bloga autorki i Ubieraj się klasycznie, według mnie za dużo się nie dowie - jedynie uporządkuje tę wiedzę i będzie mogła szybko coś sprawdzić, zamiast wyszukiwać w google :)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218

Jestem osobą absolutnie nie lubiącą wszystkiego, co związane z modą, dlatego sięgnięcie po tę książkę było wyzwaniem, ale okazało się, że była strzałem w dziesiątkę. Głównie dlatego, że pojęcie "slow fashion" było dla mnie całkowicie nieznane, a jednak trafiło do mojego serca. Idea posiadania niewielu ciuchów i nie dążenia za modą krok w krok, to fenomen! Poza tym autorka pisze w przystępny sposób, można poczuć, jakby się rozmawiało z koleżanką. Znajdziesz tu dużo wiedzy i praktyczne wskazówki. Po zastosowaniu ich wiele się w moim życiu zmieniło, bo rzeczywiście, to prawda, że gdy zmienisz sposób myślenia odnośnie swojej szafy, zmieni się też Twój sposób myślenia odnośnie życia. Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2017-03-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218

Ogólnie tendencja by promować rzeczy slow, więc slow food, slow life i slow fashion coraz bardziej dominuje. Zaleca się zakupowy minimalizm, więc poradnik bloggerki Joanny Glogazy jest jednym z bardziej aktualnych podręczników. Co prawda nie jestem zorientowana w kwestii sezonowych trendów, świadomie je lekceważę, ale muszę przyznać, że doceniam zdroworozsądkowe podejście autorki. Mimo że jest osobą młodą, ma już pewne doświadczenie, zwraca więc uwagę czytelników na typowe nierozważne posunięcia jak impulsywne zakupy, wmawianie sobie że kolejne szmatki są nam niezbędne, nierozsądne podejście do wyprzedaży, nadmiar kiepskich jakościowo rzeczy, które zalegają w naszych szafach. Opisuje swoją drogę do wypracowania własnego stylu, przejście od blogu "sponsorowanego", gdy otrzymywała wiele modnych dodatków i ubrań w zamian za rozreklamowanie danej rzeczy do bardziej świadomego i rzetelnego wspierania tylko takich produktów, które przetestowała na sobie. Udziela mnóstwo wskazówek, dobrych lat, a także obala mity, jakoby "Vogue" czy inne podobne tytuły kreowały modę, one tylko kreują popyt na pewne ubiory, są swoistym katalogiem sprzedażowym. warto uwolnić garderobę ze zbędnych rzeczy i skomponować żelazny zestaw niezbędnych ciuchów. trzeba postawić na dobrze wykonane i trwałe rzeczy z górnej półki. Książka zawiera też wywiady z koleżankami autorki po fachu, więc daje dosyć wszechstronny obraz do czego należy dążyć, by spełniać wymogi slow fashion.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218

Od jakiegoś czasu interesuję się tzw. capsule wardrobe (szafą kapsułkową) czy też ideą slow fashion. Tak na początku natrafiłam na bloga Joanny, a teraz natrafiłam na jej książkę „Modowa rewolucja.” O czym jest ten poradnik? Co najlepsze, to nie jest typowy poradnik. Najpierw autorka przedstawia swoją historię- od częstych, spektakularnych zakupów do minimalistycznej ilości ubrań w szafie. Bo ile z nas ma przepełnioną szafę, ale i tak nie ma się w co ubrać, nic do siebie nie pasuje, a niepotrzebne rzeczy zabierają wolną przestrzeń. I mnie ten problem dotyczył kilka lat temu, ale wypracowałam pewne kroki i jest o wiele lepiej. Gdyby też wtedy była dostępna ta publikacja, proces odgruzowania szafy przebiegłby szybciej i sprawniej, ale i teraz na pewno uświadamia też pewne sprawy. Poniżej wskazówki: - nie pocieszaj się nieprzemyślanymi zakupami, walcz ze złymi nawykami zakupowymi; - ciągle odkładanie na „lepsze okazje” to wymówka, ubrania noś teraz; - kupuj tylko to ubranie, które potrzebujesz, będziesz nosić i w którym czujesz się dobrze; przy nadmiarze tracisz czas i energię; - kontroluj na bieżąco to, co masz w szafie, najlepiej po każdym sezonie, ale też nie popadaj w przesadę- nie pozbywaj się tej odzieży, co spełnia swoje zadania, tylko po to, by ją zastąpić czymś nowym. Glogaza pisze także, jak zrobić porządki w szafie, przy zmianie podejścia, żeby „zamiast wybierać tego, co chcesz się pozbyć, wybierz to, co chcesz zostawić.” Nie serwuje listą „must have” dla wszystkich (wręcz przed nią przestrzega), nie mówi ile ubrań to wystarczająco dużo, lecz daje wskazówki, by samemu przeobrazić swoją szafę i dopasować do siebie. Ciekawy jest także rozdział o zdefiniowaniu swojego stylu, poznaniu swojego stylowego uniformu, o wygodzie, jak zbierać inspiracje modowe. Mówi także jak warto kupować w second handach i jak uniknąć nieudanych zakupów. Niby wszystko to wiemy, gdzieś to wyczytałyśmy, ale Joanna przypomina i ukazuje, jak łatwo można dać się omamić wyprzedażom i wymyśleć x wymówek dla niepotrzebnego zakupu. Pisze płynnie i ciekawie, podając przykłady ze swojej szafy i ze swojej przeszłości. „Modowa rewolucja” raczej nie jest perełką czy rewolucją wśród poradników, ale dobrą i wartą polecenia pozycją dla tych, co chcą mieć uporządkowaną szafę dostosowaną do swoich potrzeb i aktywności. „Kupienie bluzki, która została przeceniona ze 100 złotych na 50, nie oznacza, że zaoszczędziłaś 50 zł. Oznacza, że wydałaś 50 zł."

Przeczytaj całą opinię
2017-02-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218

Zacznijmy od tego, że Joasia to fantastyczna dziewczyna i każdemu kto nie zna, polecam jej bloga Style Digger. Zanim trafiłam na jej bloga, nigdy nie miałam do czynienia z ideą Slow Life. Jej blog to idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z życiem w zgodzie ze Sobą. Oczywistym było dla mnie to, że zakupię tą książkę. Nie zawiodłam się, można powiedzieć, że Asia wybawiła mnie z opresji. Moja szafa powoli staje się coraz bardziej zorganizowana, a ja spokojniejsza , każdego poranka.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218

Bardzo przyjemny w formie, lekki i sprawnie napisany poradnik, który naprawdę motywuje do działania i ogarnięcia przestrzeni dookoła siebie. Pierwsza część z mojej perspektywy znacznie ciekawsza, druga, dotycząca kształtowania własnego stylu, to już mniej moja bajka. Całość czyta się z przyjemnością, chociaż lepiej nie czytać późnym wieczorem: od razu chce się wstać i wyrzucić wszystko z szafy, żeby zacząć rewolucję w życiu.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259218
z 10