Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć

Wydanie
Flow Books, Kraków, .
Liczba stron
272
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324036387
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Bywasz tak zamyślona, że wrzucasz pudełko po jogurcie do zlewu, a łyżeczkę do kosza? Odpoczywasz z poczuciem winy, że w kolejce czeka mnóstwo zadań? Znów łapiesz się na tym, że zamiast sprawnie wykonywać zadania, surfujesz po sieci? Kiedy ostatnio byłaś na randce z samą sobą? W codziennym zabieganiu wydaje nam się, że wszystko jest tymczasowe, a kiedyś zaczniemy żyć naprawdę. Ale to właśnie zwykłe dni decydują o tym, jak przeżywamy swoje życie. Wyobraź sobie, że masz czas na odpoczynek, na spacer, pogłaskanie kota, popołudniową wycieczkę. Że możesz sobie pozwolić na przerwę i wolny dzień. Nie odkładaj życia na potem. Planuj odpoczynek. Wyznaczaj priorytety. Próbuj nowych rzeczy. Znajdź czas na codzienne rytuały. Życie we własnym tempie jest sztuką. Zacznij stawiać pierwsze kroki. Slow life to nie moda. To konieczność! Joanna Glogaza – autorka bestsellerowej książki Slow fashion i najpopularniejszego w Polsce bloga o slow fashion i świadomym życiu we własnym tempie – styledigger.com. Kiedy założyła firmę, przytłoczył ją nadmiar obowiązków. Krok po kroku nauczyła się świadomie odcinać rozproszenia, skupiać na priorytetach i odpoczywać z poczuciem, że w pełni na to zasługuje. W wolnych chwilach spaceruje po lesie z psem, odkrywa nowe zakamarki miasta i zastanawia się, które marzenie zrealizować w następnej kolejności.

Opinie czytelników

(3.46)
580 ocen, w tym
91 opinii
5
29
4
34
3
18
2
8
1
2
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Pozornie lekkie i przyjemne porady, jak żyć spokojniej i w zgodzie ze swoimi potrzebami. Zastosowanie ich w praktyce wymaga jednak samodyscypliny i odwagi. Slow fashion bardziej mnie porwało, ale i z tej pozycji mogę wziąć dla siebie kilka rad.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302341

Wiem wiem, to jest książka dla kobiet, ale ja lubię łamać stereotypy. Ale idźmy od początku. Już od pierwszych stron łamię główną zasadę Autora - nie rób czegoś, bo robią to inni. Tak zrobiłem to, sięgnąłem po ta pozycję, bo polecili mi znajomi ... Mój błąd :) Dalej było już tylko lepiej - idąc za zasadą rzuć wszystko i rób to, co lubisz rzuciłem książką i poszedłem spać. Ogólnie rzecz ujmując - książkę oceniam na 10. Dokładniej jest to 10 stron od początku czytania do pierwszych objawów znudzenia i drzemki. Po lekturze kilku stron stajesz się taki fit, eko i vege i ogólnie top trendy, że masz chęć jeść papier - byle go nie czytać. Polecam sfrustrowanym i zagubionym :)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-15
źródło: http://www.empik.com/p1122916930,ksiazka-p

Przystępnie napisana, przyjemnie się czyta. Warto być trochę egoistą :)

Przeczytaj całą opinię
2017-04-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302341

Slow Life...

Książka dla zabieganych, zagubionych i tych, którzy zgubili coś ważnego po drodze! Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-22
źródło: http://www.empik.com/p1122916930,ksiazka-p

Jak już pewnie wiecie nie przepadam za poradnikami. Jednak czasem trzeba się przemóc, tym bardziej, że książka ta mocno kusiła. Czcionka mała, ale z czasem da się przyzwyczaić. Sama pozycja ma 270 stron. Mówiąc szczerze pozycja jest o tym jak przeżyć swoje życie we własnym tempie. Autorka daje nam dużo cennych rad. Zwraca nam uwagę na to co robimy na co dzień. Przy okazji próbuję przekonać nas do zmiany nawyków. Dzieli życie na obowiązki, a także przyjemności i odpoczynek. Oprócz samej treści w publikacji znajdziemy zadania, które powinniśmy wykonać, aby zmienić, a raczej zwolnić swoje życie. Znaleźć to co lubimy, odkrywać nowe rzeczy, cieszyć się jak dzieci. Na pewno jest to pozycja, której nie da przeczytać się na raz. Przy dłuższym czytaniu odnosi się wrażenie, że ma się dość dobrych rad. Pomimo to pozycje zaliczam jako bardzo pozytywną i wnoszącą coś w moje życie. Otóż zawsze robię 50 rzeczy wraz i przez moją głowę przechodzi setki myśli na minutę. Od przeczytania tej lektury wpoiłam sobie dwa nawyki. Pierwszy z nich to siadam wieczorem i spisuję listę priorytetowych rzeczy na kolejny dzień, które chcę zrobić. Znajdują się na niej zarówno rzeczy związane z blogiem, uczelnią, ale też przyjemności i rozrywka. Nadaję priorytety tym pozycją, które chce, aby były na pewno wykonane (max 2 rzeczy). Dzięki temu nawet jak wykonam jedną z tych rzeczy, które są dla mnie najważniejsze to wiem, że dzień spędziłam owocnie. Kolejną rzeczą, którą teraz robię to niemalże zawsze mam ze sobą notatnik i jak przyjdzie mi do głowy ciekawy pomysł staram się od razu go zapisać. Jak nie mam pod ręką nic do pisania to służy mi do tego telefon. Dzięki temu nie uciekają mi myśli. Podsumowując książka wniosła pozytywne zmiany w moim nastawieniu i obecnym życiu. Uświadomiła mi przede wszystkim, że istnienie zależy wyłącznie od nas i nie chcę być w grupie osób, które zawsze odkładają "na później". Podobała mi się i dziękuję Kasi za możliwość przeczytania. Nie byłabym sobą, jak bym nie znalazła cytatu. "Gandhi powiedział kiedyś, że szczęście jest wtedy, gdy to, co myślisz, to, co mówisz, i to, co robisz, znajduje się w harmonii. Im mniejszy rozdźwięk między tym, co chciałabyś robić, a tym, jak naprawdę spędzasz dwoje dni, tym bardziej będziesz spełniona i zadowolona z siebie." Książkę zgłaszam do wyzwania: "Czytam, bo polskie" i "Czytam, ile chcę."

Przeczytaj całą opinię
2017-03-19
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302341

Czy jak zwolnię to zostanę w tyle?

„Slow life” to inspiracja dla codzienności. W natłoku zadań można odnaleźć zbyt wiele problemów. Umiejętność odpowiedzi na pytania stawiane przez Joannę Glogazę pozwoli na uporanie się z trudnościami. Podążanie w określonym kierunku, skupianie się na najważniejszych zadaniach, życie z pasją – autorka stawia ponad codzienność. Wie, że takie życie ma sens i do zmiany trybu życia nawołuje swoich czytelników. Książka bogata w konkretne wskazówki i porady, aby łatwiej ruszyć z miejsca. Miejsce na notatki skłania do myślenia i zachęca do analizy swoich nawyków. Pozytywny duch książki, jaki towarzyszy czytelnikowi ułatwia przyswajanie treści i adaptację do zmian. Duża ilość przykładów, jak poradzić sobie z wprowadzeniem nowego nawyku, jest większą zachętą. Autorka porusza istotne aspekty życia i ukierunkowuje czytelnika. Dodatkową wartość stanowią wywiady m. in. z Olą Budzyńską – Panią Swojego Czasu. Co więcej książka daje wskazówki nie tylko jak znaleźć w swoim życiu czas na więcej istotnych rzeczy, ale też jak się zatrzymać i cieszyć chwilą. Połączenie wyborów życiowych i przekonań, niekiedy błędnych, które nam towarzyszą daję niepowtarzalną mieszankę. Dobry motywator do działania.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-24
źródło: http://www.empik.com/p1122916930,ksiazka-p

Ksiąźka uświadomiła mi prostą rzecz, która powinna być oczywista, a jednak w dzisiejszych czasach często o tym zapominamy. Żyjemy tu i teraz, celebrujmy proste chwile, cieszmy się tym, co mamy zamiast żyć, czekając na to, co będzie w przyszłości. Często miałam wyrzuty sumienia, czułam źe robię za mało, źe inni są bardziej produktywni... Nie przejmujmy się opinią innych, odpoczywajmy, cieszmy się źyciem, bo źycie to nie wyścig. Pośwìęcając się tylko pracy, tracimy to, co w źyciu najwaźniejsze.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302341

Wolniej

Od dawna wyznaję tą zasadę i wielu kwestiach zgadzam się z autorką. Mam trochę ułatwione zadanie, bo wychowałam się i mieszkam na wsi, a tutaj czas płynie wolniej. Podziwiam Joasię za to co dokonała w tak młodym wieku i jak świetnie prowadzi nie tylko blog, ale też własną firmę. Pierwszej książki nie czytałam dlatego nie mam porównania, ale niestety ta pozycja nie przypadła mi jakoś szczególnie do serca i gustu. Plus za miejsce na notatki, praktyczne porady i wskazówki.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-20
źródło: http://www.empik.com/p1122916930,ksiazka-p

Książka ta jest dla mnie jak powiew świeżości. Niby intuicyjnie podchodziłam do życia podobnie jak autorka radzi, ale uwypukliła ona kilka interesujących mnie spraw i zmotywowała do działania. Przeczytałam w formie elektronicznej ale papierowa książka już kupiona. Po prostu musiałam mieć ją na własność. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302341

Slow life

Bardzo słaba książka o niczym. Poprzednia książka wnosiła coś nowego, ta ewidentnie została napisana na siłę, zapewne z przyczyn finansowych. Odradzam.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-18
źródło: http://www.empik.com/p1122916930,ksiazka-p
z 10