Sprzedana

Wydanie
Amber, .
Liczba stron
320
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324166787
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (4)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Sprzedana
2018, Amber
320
17,91
Sprzedana Moja historia
2014, Amber
272
Sprzedana
2014, Amber
312
Sprzedana Moja Historia
2012, Amber
320

Pokaż też wydania niedostępne (3)

Kategorie

Opis książki

Biografia roku w Wielkiej Brytanii Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu… Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji. Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia. Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała. Na ulicy… Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje... Gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle. Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy. Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła – żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Temat książki bardzo ciężki. Historia ta, pokazuje jaki wpływ ma oprawca na ofiarę, nawet w momencie, gdy dziewczyna zostaje bez nadzoru, nie próbuje się uwolnić. Bezdyskusyjnie to co przeżyła główna bohaterka było prawdziwym piekłem. Jednak emocje jakie wzbudziła we mnie ta historia odczuwałam jakby przez mgłę, nie wiem czy to przez sposób pisania autorki, czy może to wina procesu translacji z innego języka.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856

Wstrząsająca historia młodej dziewczyny. Bohaterka książki opowiada o traumatycznych przeżyciach, o sześciu długich miesiącach kiedy była poddana niewolniczej pracy jako prostytutka. Dzięki wspomnieniom autorki poznajemy metody, jakimi posługują się współcześni handlarze ludźmi. Jedno jest pewne, jest to tragiczna historia, której przyczyn można częściowo szukać w dzieciństwie. Brak akceptacji i miłości ze strony ojca spowodował, że autorka próbowała znaleźć miłość i bezpieczeństwo w ramionach zdawałoby się wspaniałego mężczyzny, który okazał się brutalnym dręczycielem.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856

Handel ludźmi nazwa przestępczego procederu, będącego współczesną formą niewolnictwa. Pod tym pojęciem rozumiano początkowo wyłącznie handel kobietami, zmuszanymi do prostytucji (męskie ofiary wykorzystywane seksualnie to zjawisko niezwykle rzadkie). W ostatnich latach znaczenie pojęcia uległo znacznemu rozszerzeniu i obejmuje obecnie wszelkie działania nakierunkowane na wyzysk ludzi, niezależnie od płci i wieku, naruszające prawo do decydowania o sobie. Autobiografia Sophie Hayes to książka, obok której nie można przejść obojętnie, porusza każdego kto zacznie ją czytać. Z pozoru historia zaczyna się zwyczajnie. Młoda dziewczyna poznaje w klubie faceta. On próbuje ją zdobyć, jednak ona po przejściach z dzieciństwa nie poddaje się jego urokowi, jest bardzo nieufna. Kas, bo tak ma na imię ów mężczyzna powoli, ale sukcesywnie zdobywa jej zaufanie. Znajomość trwa cztery lata zanim Sophie decyduje się na pierwszy wspólny wyjazd. Miły i czuły do tej pory chłopak zmienia się w potwora. Kas zmusza ją do prostytucji, tworzy system podległości, bijąc i poniżając kobietę. Trauma Hayes trwa pół roku. Ostatkiem sił kobieta znajduje w sobie tyle odwagi by przeciwstawić się złu i uciec od swojego oprawcy… Nie jest to jednak koniec historii.. Sophie Hayes wraca do przeszłości rozliczając się z nią w książce. To wstrząsająca opowieść o tym jak jedna decyzja z pozoru przemyślana i trafna może wpłynąć na nasze życie. Kto z nas po czterech latach znajomości nie ufałby człowiekowi, którego (jak się wydaje) zna bardzo dobrze? Czy jesteśmy na tyle czujni by szóstym zmysłem wyczuć potencjalne zagrożenie? Wydaje mi się, że nie. * Polska, na tle innych państw UE, zajmuje niechlubne, 5 miejsce, jako kraj pochodzenia pokrzywdzonych przestępstwem handlu ludźmi. Jest także państwem tranzytowym (przez nasze terytorium przebiegają trasy przerzutowe ofiar z Europy Wschodniej i Azji) i krajem docelowym dla wykorzystywanych ofiar (szczególnie z Ukrainy, Bułgarii, Rumunii oraz Azji Wschodniej).

Przeczytaj całą opinię
2017-04-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856

Książka napisana prostym, zrozumiałym językiem, wstrząsająca czytelnikiem i dająca wiele do myślenia. Czytając, ciężko było się oderwać, koniecznie chciałam poznać jej zakończenie. Warto przeczytać, chociażby ku przestrodze.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856

Książka bardzo trudna dlatego, że oparta na faktach. Opisane autentyczne wydarzenia, które ciężko byłoby wymyślić. Dziewczyna która opisuje w niej swoje życie, przeszła piekło na ziemi. To, co ją spotkało, ciężko sobie nawet wyobrazić. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co może dziać się wokół nas. Wstrząsająca opowieść. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856

Wstrząsająca historia dziewczyny, która przez swoja naiwną miłość trafia do piekła jakiego sobie jeszcze nie wyobrażała. Cała historia wciąga jak kamfora, bo każdy dzień z życia Sophie niesie ze sobą wielką niewiadomą. Kto pierwszy raz czyta – przezywa totalny szok, gdyż kilka miesięcy terroru wystarczy, aby człowiek przestał czuć się człowiekiem i nie znał swojej wartości… I ile trzeba odwagi, aby się jednak nie poddać i żyć na nowo. Autorka wzbudza wielki szacunek z uwagi na fakt, że przetrwała i stara się cały czas pomagać i uświadamiać kobiety na całym świecie: czym może stać się przypadkowa znajomość, niewinna miłość i „wspaniała podróż w nieznane”… Jestem pod wielkim wrażeniem i pewnie sięgnę po kolejne książki o podobnej tematyce.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856

Autobiografia Sophie Hayes okazała się dla mnie historią bardzo szokującą,przerażającą i wstrząsającą,która daje do myślenia.Książce tej daleko jest do literackiego ideału i wyniosłej formy,ale napisana jest łatwym językiem,który jest zrozumiały dla każdego czytelnika.Przekaz na pewno jest jednak ważny i istotny."Sprzedana" to książka godna polecenia przede wszystkim przez wzgląd na hołd dla kobiety,która przeżyła piekło i która postanowiła,że jej los powinien stać się przestrogą dla innych kobiet.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856

Sophie skromna,piękna,mądra. Zaufała nie temu co trzeba... Wyjechała do Włoch,do Kasa.On był jej najlepszym przyjacielem,do czasu... Kazał jej się puszczać,bo musiał spłacić dług.Nie chciała,protestowała,lecz wtedy była bita,poniżana. Przez ten czas cierpiała,30 razy dziennie seks przez cały tydzień.Potem kolejny tydzień. Przetrwała to.Ale wiadomo psychika,ta osoba też się zmienia po takich przeżyciach.Wreszcie odważyła się powiedzieć mamie,która od razu przyjechała. Mimo to nie czuła ulgi.Zawsze bała się,ze gdzieś stoi za nią,obserwuje.Zatrzymali go.Później wypuścili i dopadł ją.Nie mógł dać jej spokoju.Dopiero,gdy go zamknęli na dłuższy czas,odetchnęła.Ale człowiek wtedy żyję nie poznając siebie za tamtych przeżyć.Jak można zrobić taką krzywdę?Być takim egoistą,katem? Lecz poznała osoby,które jej pomogły,gdzie mogła wyznać wszystko.STOP THE TRAFFIK.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856

Wciągnęła tak samo, jak zszokowała. Czytałam ją z szeroko otwartymi oczami i przerażeniem. Naprawdę, chwilami się bałam nie na żarty. Pikanterii dodawał fakt, że nie jest to historia fikcyjna, a autobiografia...Bardzo Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856

To prawdziwa historia opowiedziana przez samą bohaterkę-Angielke, która dokonując niewłaściwych wyborów w życiu i wskutek niefortunnego zbiegu okoliczności znalazła się w piekle życia. Torturowana fizycznie i psychicznie przez swego oprawce i zmuszani do prostytucji, staje się ofiarą, która nie widzi wyjścia z sytuacji. Gdy pewnego razu znajdując się na skraju wyczerpania fizycznego dociera do szpitala. ..następuje przełom w jej tragicznym losie..."Sprzedana" to wzruszająca a zarazem dramatyczna opowieść, która porusza kwestie, o których najwygodniej byłoby w ogóle nie wspominać, udając że w cywilizowanym świecie tego typu problemy nie istnieją. Opowieść ta w zreczny sposób daje wgląd i w jakimś stopniu zrozumienie, w jaki sposób działa psychika ofiary ; niełatwo zapomnieć o tej historii. ..

Przeczytaj całą opinię
2017-02-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/277856
z 23