Steve Jobs

Wydanie
Liczba stron
736
Wymiary
14,0 × 21,0 cm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788365315205
Waga
0,70 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Steve Jobs
2015, Insignis Media
736
34,49
Steve Jobs
2015, Abacus
568

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Ekskluzywna biografia twórcy firmy Apple - Steve'a Jobsa (jedyna napisana przy jego współpracy) pióra Waltera Isaacsona, autora bestsellerowych biografii Benjamina Franklina i Alberta Einsteina. Opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat - a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa - Walter Isaacson napisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP. W czasach, kiedy Ameryka szuka sposobów, by utrzymać swoją innowacyjną przebojowość, kiedy społeczeństwa na całym świecie usiłują budować gospodarki ery cyfrowej, Jobs pozostaje największą ikoną wynalazczości i wyobraźni. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia czegoś wartościowego w XXI w. jest zespolenie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowana niczym wyobraźnia połączyła się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki. Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze, i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że w nieupiększonej postaci poznajemy jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli - wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu. Gnany przez swoje demony, Jobs potrafił doprowadzać otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, tak samo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Niezwykle przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważna w życiu jest pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność swoim wartościom.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Była to prawdopodobnie pierwsza przeczytana przeze mnie biografia i powiem, że wybór był idealny. Obszerna, edukacyjna, z zarysem historii, a przede wszystkim wciągająca.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

Cudowna

Kupiłam ją co prawda w prezencie dla chłopaka, ale pozwoliłam sobie zajrzeć do niej zanim ja podarowałam. Wydała mi się naprawdę wspaniała, co potwierdzają słowa chłopaka po przeczytaniu jej:) polecam!

Przeczytaj całą opinię
2017-03-14
źródło: http://www.empik.com/p1116821215,ksiazka-p

Najważniejsza dla mnie w pełni przeczytana do dziś książka. Inspirująca, odkrywająca własną osobowość, kosmicznie refleksyjna, zwłaszcza jeśli chodzi o myśli związane ze śmiercią. Często wzruszająca. Czasem rozbrajająca i zwalająca z nóg. Najwspanialsza opowieść, jaką do tej pory w życiu przeczytałem. Jeśli ktoś się waha, czy warto Ją wziąć do ręki - niewielkie są szansę, że będzie żałował, jeśli się zdecyduje.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

Steve Jobs

Rewelacyjna, nie mogłam się oderwać od czytania ... Interesuję się IT i może dlatego tak wciągnęły mnie kolejne etapy tworzenia nowych produktów firmy Apple. Skomplikowana osobowość S. Jobsa, chwilami przerażająca w bezwzględnym dążeniu do celu - zwieńczona sukcesem zawodowym. Ale są i klęski ... Książka trzyma w napięciu i naprawdę warto ją przeczytać!

Przeczytaj całą opinię
2017-02-27
źródło: http://www.empik.com/p1116821215,ksiazka-p

Nie wiem czy napisać, że to ciekawa biografia czy też, że Steve Jobs miał ciekawe życie... Idealny obraz człowieka myślącego inaczej niż większość społeczeństwa. Można z ciekawości kiedyś przeczytać.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

Polecam

Książka o niezwykłym człowieku, dlatego warto przeczytać, bo możemy się czegoś nie tylko dowiedzieć, ale też nauczyć, a to najważniejsze.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-09
źródło: http://www.empik.com/p1116821215,ksiazka-p

Ciężko było mi ocenić tą biografię. Z produktami Apple miałem niejednokrotnie kontakt i nigdy nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia. Natomiast o Jobsie wiedziałem jedynie, że jest założycielem Apple. Z tej biografii dowiedziałem się, że Jobs był dziwakiem i dupkiem, a jednak zrobił na mnie spore wrażenie ratując Apple przed bankructwem czy tworząc świetne filmy animowane w Pixarze. Do tej pory omijałem biografie szerokim łukiem okazało się jednak, że jest to świetny sposób do nauki na cudzych błędach, mianowicie to jak Jobs zarządzał ludźmi woła o pomstę do nieba. Moim zdaniem mógłby osiągnąć znacznie więcej gdyby nie uznawał większości za debili. Książka zdecydowanie warta polecenia nawet gdy kogoś nie interesują zagadnienia informatyczne. Został w niej prawdziwie przedstawiony człowiek, który zmienił oblicze naszego życia. Wizjoner, designer, wspaniały sprzedawca, założyciel kultu Apple a z drugiej strony kawał chama, co świadczy o prawdziwości tej biografii. Autor nie starał się wybielić Jobsa. Pokazał go jaki rzeczywiście był.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

;)

świetna pozycja książkowa, warta przeczytania, polecam ;)

Przeczytaj całą opinię
2016-11-14
źródło: http://www.empik.com/p1080765001,ksiazka-p

Steve Jobs u kresu swojego życia powiedział ponoć, że „podróż jest nagrodą. Wiele się na niej nauczyłem”. To samo mogę powiedzieć o napisanej przez Waltera Isaacsona książce. Samo jej czytanie było niesamowicie ciekawą podróżą w czasie. A mówiąc, że sporo się z niej nauczyłam, nie mam na myśli wyłącznie faktów z życia Stevea Jobsa, ale także fascynującą historię rewolucji technologicznej upowszechniającej komputery, a potem urządzenia przenośne wśród zwykłych ludzi. Ta książka, to nie tylko portret Jobsa, ale także firmy Apple – potęgi jaką zbudował przede wszystkim dzięki swoim indywidualnym cechom i umiejętności otaczania się odpowiednimi ludźmi. Dzięki temu, z książki dowiadujemy się także wiele na temat zarządzania stymulującego kreatywność i innowacyjność oraz o filozofii firmy Apple leżącej u podstaw sukcesu tej marki. Nigdy nie sądziłam, że stanę się fanką biografii, ale dla takich książek jak ta czasami warto sięgać - ku inspiracji!

Przeczytaj całą opinię
2017-04-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

Świetna książka

Polecam każdemu fanowi Apple, oraz IT, dobrze napisana, łatwo się czyta.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-24
źródło: http://www.empik.com/p1116821215,ksiazka-p
z 32