Steve Jobs

Wydanie
Insignis Media, Kraków, .
Liczba stron
736
Wymiary
14,5 × 22,0 cm
Oprawa
Twarda z obwolutą
ISBN
9788363944308
Waga
1,07 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Bieliński Przemysław, Strąkow Michał
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Nowa, specjalna edycja kultowej biografii Steve’a Jobsa pióra Waltera Isaacsona. Wyłącznie w twardej oprawie z obwolutą ze zdjęciem młodego Jobsa. Zawiera nowy rozdział! Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i kolegami Jobsa, Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego wykraczająca poza wszelkie schematy pasja i perfekcjonizm zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i publikacje cyfrowe. W czasach, kiedy społeczeństwa całego świata dążą do zbudowania gospodarek ery cyfrowej, Jobs pozostaje najbardziej wyrazistą ikoną wynalazczości i wyobraźni kształtującej rzeczywistość. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia wartości w XXI wieku jest zintegrowanie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowane niczym wizjonerstwo połączyło się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki. Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się ani kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał, wręcz przeciwnie: zachęcał ludzi, których znał, do szczerych wypowiedzi. O osobach, z którymi pracował i rywalizował, wypowiadał się bez ogródek, czasem nawet brutalnie. A równie szczere relacje przyjaciół, wrogów i kolegów Jobsa sprawiają, że jego pasje, pragnienia, perfekcjonizm, artyzm, przewrotność i obsesyjna potrzeba kontroli – słowem: wszystko to, co ukształtowało jego podejście do biznesu oraz doprowadziło do powstania innowacyjnych produktów – poznajemy bez upiększeń i koloryzowania. Gnany przez wewnętrzne demony, Jobs potrafił doprowadzać swoje otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego żywiołowa osobowość i tworzone przez niego produkty były ściśle zespolone – podobnie jak warstwa sprzętowa i oprogramowanie urządzeń Apple – funkcjonując jak jeden zintegrowany organizm. Przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważne są w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność wartościom.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Była to prawdopodobnie pierwsza przeczytana przeze mnie biografia i powiem, że wybór był idealny. Obszerna, edukacyjna, z zarysem historii, a przede wszystkim wciągająca.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

Cudowna

Kupiłam ją co prawda w prezencie dla chłopaka, ale pozwoliłam sobie zajrzeć do niej zanim ja podarowałam. Wydała mi się naprawdę wspaniała, co potwierdzają słowa chłopaka po przeczytaniu jej:) polecam!

Przeczytaj całą opinię
2017-03-14
źródło: http://www.empik.com/p1116821215,ksiazka-p

Najważniejsza dla mnie w pełni przeczytana do dziś książka. Inspirująca, odkrywająca własną osobowość, kosmicznie refleksyjna, zwłaszcza jeśli chodzi o myśli związane ze śmiercią. Często wzruszająca. Czasem rozbrajająca i zwalająca z nóg. Najwspanialsza opowieść, jaką do tej pory w życiu przeczytałem. Jeśli ktoś się waha, czy warto Ją wziąć do ręki - niewielkie są szansę, że będzie żałował, jeśli się zdecyduje.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

Steve Jobs

Rewelacyjna, nie mogłam się oderwać od czytania ... Interesuję się IT i może dlatego tak wciągnęły mnie kolejne etapy tworzenia nowych produktów firmy Apple. Skomplikowana osobowość S. Jobsa, chwilami przerażająca w bezwzględnym dążeniu do celu - zwieńczona sukcesem zawodowym. Ale są i klęski ... Książka trzyma w napięciu i naprawdę warto ją przeczytać!

Przeczytaj całą opinię
2017-02-27
źródło: http://www.empik.com/p1116821215,ksiazka-p

Nie wiem czy napisać, że to ciekawa biografia czy też, że Steve Jobs miał ciekawe życie... Idealny obraz człowieka myślącego inaczej niż większość społeczeństwa. Można z ciekawości kiedyś przeczytać.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

Polecam

Książka o niezwykłym człowieku, dlatego warto przeczytać, bo możemy się czegoś nie tylko dowiedzieć, ale też nauczyć, a to najważniejsze.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-09
źródło: http://www.empik.com/p1116821215,ksiazka-p

Ciężko było mi ocenić tą biografię. Z produktami Apple miałem niejednokrotnie kontakt i nigdy nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia. Natomiast o Jobsie wiedziałem jedynie, że jest założycielem Apple. Z tej biografii dowiedziałem się, że Jobs był dziwakiem i dupkiem, a jednak zrobił na mnie spore wrażenie ratując Apple przed bankructwem czy tworząc świetne filmy animowane w Pixarze. Do tej pory omijałem biografie szerokim łukiem okazało się jednak, że jest to świetny sposób do nauki na cudzych błędach, mianowicie to jak Jobs zarządzał ludźmi woła o pomstę do nieba. Moim zdaniem mógłby osiągnąć znacznie więcej gdyby nie uznawał większości za debili. Książka zdecydowanie warta polecenia nawet gdy kogoś nie interesują zagadnienia informatyczne. Został w niej prawdziwie przedstawiony człowiek, który zmienił oblicze naszego życia. Wizjoner, designer, wspaniały sprzedawca, założyciel kultu Apple a z drugiej strony kawał chama, co świadczy o prawdziwości tej biografii. Autor nie starał się wybielić Jobsa. Pokazał go jaki rzeczywiście był.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

;)

świetna pozycja książkowa, warta przeczytania, polecam ;)

Przeczytaj całą opinię
2016-11-14
źródło: http://www.empik.com/p1080765001,ksiazka-p

Steve Jobs u kresu swojego życia powiedział ponoć, że „podróż jest nagrodą. Wiele się na niej nauczyłem”. To samo mogę powiedzieć o napisanej przez Waltera Isaacsona książce. Samo jej czytanie było niesamowicie ciekawą podróżą w czasie. A mówiąc, że sporo się z niej nauczyłam, nie mam na myśli wyłącznie faktów z życia Stevea Jobsa, ale także fascynującą historię rewolucji technologicznej upowszechniającej komputery, a potem urządzenia przenośne wśród zwykłych ludzi. Ta książka, to nie tylko portret Jobsa, ale także firmy Apple – potęgi jaką zbudował przede wszystkim dzięki swoim indywidualnym cechom i umiejętności otaczania się odpowiednimi ludźmi. Dzięki temu, z książki dowiadujemy się także wiele na temat zarządzania stymulującego kreatywność i innowacyjność oraz o filozofii firmy Apple leżącej u podstaw sukcesu tej marki. Nigdy nie sądziłam, że stanę się fanką biografii, ale dla takich książek jak ta czasami warto sięgać - ku inspiracji!

Przeczytaj całą opinię
2017-04-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589

Świetna książka

Polecam każdemu fanowi Apple, oraz IT, dobrze napisana, łatwo się czyta.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-24
źródło: http://www.empik.com/p1116821215,ksiazka-p
z 32