Sto Bajek

Wydanie
Siedmioróg, .
Liczba stron
208
Oprawa
Miękka
Język
polski

Kategorie

Opis książki

Największym klasykiem polskiej literatury dziecięcej i najpiękniejszym prezentem mikołajkowym dla każdego dziecka, jest zbiór wierszy Jana Brzechy, zatytułowany Sto bajek. W tej pięknie ilustrowanej książce najmłodsi czytelnicy odkryją urocze wiersze - ikony polskiej kultury dziecięcej: Samochwała, Leń, Na straganie, Kaczka-dziwaczka, Tańcowała igła z nitką, Ślimak, Stonoga, ZOO i wiele innych.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Solidny zbiór, utworów grubo ponad deklarowane sto, także tych mniej znanych. Ilustracje może niezupełnie w moim guście, ale książka jest kolorowa i przyjazna dla małych oczu. Tekst czytelny, wyraźny, nie ma sztucznego rozwlekania wiersza na x stron by książka była grubsza - bardzo poręczny egzemplarz.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260303

Pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce :-)

Wydawnictwo Siedmioróg oddało w ręce małego i dużego czytelnika pięknie ilustrowane wydanie ponadczasowych wierszy dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy. Książkę zakupiłam dla siebie z myślą o tym, że kiedyś będę mogła czytać ją na głos moim dzieciom. Tymczasem sama rozkoszuję się przyjemną lekturą i oddaje wspomnieniom dzieciństwa. Zachęcam do tej podróży i małych, i dużych.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-01
źródło: http://www.empik.com/p1080598773,ksiazka-p

Jana Brzechwę wspominam bardzo miło, zarówno z okresu dzieciństwa, jak i nieco późniejszych lat. Mam w domu kilka jego pojedynczych książeczek i jakiś zbiorek, nic jednak nie może się równać ze 100 bajkami zebranymi w jednym miejscu. ,,100 bajek" to zbiór wierszy Brzechwy zebranych w bardzo przyjemny dla oka tomik wydany w twardej oprawie z ilustracjami Artura Piątka, które doskonale oddają treść. Dodatkowym ułatwieniem dla czytelnika jest podzielenie wierszy na różne kategorie: Co w trawie piszczy, nurka do wody, lata ptaszek, gorzkie prawdy, androny, po nosie, wyssane z palca, prosimy do zwierzyńca. Moim zdaniem, zawarte zostały tutaj mniej znane wiersze Jana Brzechwy, choć może zdarzyć się tak, że ja po prostu mało ich znam. Nie zabrakło jednak Samochwały, Tygodnia, Hipopotama, Kwoki, Foki. Każdy z czytelników na pewno odnajdzie w tym zbiorze swoje ulubione teksty. Jest to lektura, którą można przeczytać na raz i wracać do niej wielokrotnie lub dawkować sobie jej lekturę rozdziałami, czy wierszami. Można też czytać nie po kolei, wszystko zależy od czytelnika. Muszę przyznać, że całość przeczytałam na raz, gdyż byłam ciekawa, jakie utwory kryją przede mną kolejne strony publikacji. Czyta się szybko, z przyjemnością. Większość wierszy jest ciekawa, zabawna, można się uśmiechnąć podczas ich lektury. Nie można zbiorkowi odmówić także różnorodności. Bardzo podoba mi się wspomniany wcześniej podział na kategorie. ,,Sto bajek" Jana Brzechwy to pozycja może nie obowiązkowa w każdej biblioteczce, ale myślę, że lepiej mieć taki zbiór, niż kilkadziesiąt osobnych książeczek. Na pewno za kilka lat będę często do niego wracać, gdyż jest tego warty. Moja ocena: 5,5/6

Przeczytaj całą opinię
2015-12-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260303

Brzechwa

Nic tak wyobraźnię nie rozwija jak z Brzechwy wierszami chwila.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-01
źródło: http://www.empik.com/p1110542176,ksiazka-p

Jan Brzechwa (Jan Wiktor Lesman, 1898 – 1966), co podkreślałam nie raz, jest moim ulubionym poetą. Z jego bogatą twórczością zetknęłam się oczywiście po raz pierwszy jeszcze w dzieciństwie, ale nawet dziś po tylu latach chętnie i z sentymentem przypominam sobie ulubione tytuły, tym bardziej, że mam je z kim czytać. Są w końcu moje dzieci, które również jak ja kiedyś z błyskiem w oczach i uśmiechem na twarzy wsłuchują się w ulubione rymowanki… Tym razem chciałabym przedstawić bardzo obszerny zbiór utworów Brzechwy, który okazał się dla mnie bardzo miłą niespodzianką pt. „Sto bajek”. Na jego kartach znalazłam bowiem aż ponad 130 najróżniejszych rymowanek posegregowanych w kilku tematycznych rozdziałach: Co w trawie piszczy, Nurka do wody, Lata ptaszek, Gorzkie prawdy, Androny, Po nosie, Wyssane z palca oraz Prosimy do zwierzyńca. Nie znałam wszystkich wierszy więc bardzo ucieszyła mnie ich obecność w tymże zbiorze. Wiersze Brzechwy są ponadczasowe, zabawne ale i bardzo pouczające. Czyta się je przyjemnie w każdym wieku i właściwie nigdy się nie nudzą. Jako ciekawostkę dodam, że wiersze i bajki tegoż właśnie autora znajdują się na "Złotej Liście" książek polecanych do czytania dzieciom opracowanej przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Myślę jednak, że do sięgania po twórczość Brzechwy nikogo nie trzeba zachęcać. Moje dzieci dla przykładu same się tego domagają. Zachwyca mnie w tym wypadku bajecznie kolorowa szata graficzna. Ilustracje są duże, pełne ciepła i humoru. Wydanie natomiast porządne, co gwarantuje czytelnikowi pełnię przyjemności z czytania. Na tę lekturę zwrócili uwagę również moi rodzice, ale jakoś wcale mnie to nie dziwi. Od kiedy pamiętam mój tata recytował Kaczkę-dziwaczkę czy Skarżypytę a teraz już jako dziadek nadal z książką w rękach przybliża ulubione tytuły swoim wnukom. Jak widać tak niezwykła lektura łączy pokolenia. Myślę, że z czystym sercem mogę prezentowaną lekturę polecić każdemu dziecku. Może warto podarować ją w nagrodę za dobre wyniki w nauce, może z okazji imienin czy urodzin, a może zupełnie bez okazji. W końcu by dawać tak wartościowe i piękne prezenty okazja wcale nie jest potrzebna. Polecam :) http://testowanieartdzieciece.blogspot.com/

Przeczytaj całą opinię
2015-06-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260303

świetna

Książka świetna. Począwszy do wyboru wierszy po wydanie. Pięknie oprawione z serii limitowanej, z oryginalnym numerem. Rewelacyjne ilustracje. Bardzo polecam, zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci. Piękna też pozycja do biblioteczki domowej.

Przeczytaj całą opinię
2016-04-28
źródło: http://www.empik.com/p1080598773,ksiazka-p

Polecam

Klasyczne bajki w twardej oprawie i ładnym wydaniu, czego chcieć więcej dla dziecka?

Przeczytaj całą opinię
2016-04-19
źródło: http://www.empik.com/p1110542176,ksiazka-p

Bardzo fajna ksiazka

Dużo wesołych bajek, fajna oprawa, szczerze polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-15
źródło: http://www.empik.com/p1110542176,ksiazka-p

Znakomita pozycja!

Obowiązkowa w biblioteczce malucha. Jakość wykonania bardzo dobra. Jedynie ilustracji mogłoby być trochę więcej.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-09
źródło: http://www.empik.com/p1110542176,ksiazka-p

Sto bajek

Książka ta jest nie tylko pełna fajnych, ciekawych wierszyków. Jest ona także zbiornicą klasyki polskiej, którą powinien znać każdy maluch. Wydanie tej książki jest naprawdę śliczne. Sztywna okładka, szyte kartki, śliskie strony, a na tych stronach tekst, duży, czytelny i bardzo przejrzysty ponieważ wewnątrz panuje biel ;) Kolorowymi akcentami są śliczne ilustracje. Wielkie brawa dla ilustratorki - Ewy Podleś - ja jestem oczarowana tymi obrazkami. Całość prezentuje się wspaniale i jest wspaniała! Zresztą klasyka dla dzieci zawsze taka właśnie musi być ;)

Przeczytaj całą opinię
2016-03-08
źródło: http://www.empik.com/p1110542176,ksiazka-p
z 3