Syrenka

Wydanie
Czarna Owca, .
Wymiary
13,5 × 21,0 cm
Cykl
CZARNA SERIA
Typ publikacji
Płyta CD
Nośnik główny
CD-MP3
Ilość nośników
1
Oprawa
Miękka
ISBN
9788375547245
Waga
0,08 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Sawicka Inga
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! We Fjällbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Cztery miesiące później przypadkowy spacerowicz natrafia na jego zwłoki w skutym lodem jeziorze. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy znajomy zmarłego, pisarz Christian Thydell, zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Zaniepokojony zwierza się Erice Falck, a ona pokazuje jeden z listów Patrikowi. Patrik jest przekonany, że Christianowi grozi niebezpieczeństwo. Ktoś szczerze go nienawidzi i nie zawaha się spełnić groźby. Kiedy znalezione zostają zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się wspólnego wątku, a trop prowadzi w przeszłość... Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści. Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

We Fjallbace nie można pożyć spokojnie. Gdy wydaje się, że wreszcie zapanował względny spokój i można by się zająć powiększającymi się rodzinami (jak to jest w przypadku większości policjantów), dochodzi do zagadkowego zniknięcia mężczyzny - spokojnego ojca rodziny, cenionego pracownika i dobrego przyjaciela. Wkrótce potem jego najbliżsi przyjaciele zaczynają otrzymywać listy z pogróżkami. Atmosfera jeszcze bardziej się zagęszcza gdy po kilku miesiącach zostają znalezione zwłoki zaginionego a zaraz potem dochodzi do kolejnych tragedii. Funkcjonariusze, z Patrikiem Hedstromem na czele, będą musieli przedrzeć się przez mury tajemnic, niedomówień i półprawd by odkryć sprawcę i zrozumieć co na prawdę wydarzyło się w tej małej nadmorskiej miejscowości. Przyznaję, że po skończonej lekturze czuję pewien niedosyt (może to wina tego, że niedawno czytałam ,,Pragnienie" Jo Nesbo). Fabuła jest zdominowana przez obserwowanie pokrzywdzonych i ich ofiar. Przez ich pryzmat próbujemy poznać i odkryć sprawcę. Policjanci i całe śledztwo toczy się gdzieś w tle i w rezultacie jest trochę oderwane od finalnego rozwiązania. Niby fabuła prowadzona jest bardzo poprawnie. Wszystkie konieczne elementy w odpowiednich momentach wskakują na swoje miejsce ale ja nie wiem co było tym kluczowym punktem decydującym, że śledczy poznali sprawcę. Akurat w tym momencie widać uproszczenie fabularne autorki, przeskakującej nad najważniejszym punktem a potem dopasowującej całość do swojej teorii. Blado i niemrawo wyglądają też bohaterowie. Wydaje się, że sprawa sama się im toczy a oni od czasu do czasu reagują. Na szczęście mniej jest tła obyczajowego bo chyba nie dałabym rady z kolejną częścią poświęconą pieluchom i dzieciom. Gdzieś mi gubi się duch sympatycznej Fjallbacki. Chyba chciałam bardziej elektryzującej i wymagającej zagadki. I bardziej krwiożerczego przestępcy (znowu wina Nesbo!). Ta seria jest taka ... małomiasteczkowa. Rada na przyszłość: nie czytać razem z innymi kryminałami, szczególnie tymi z Norwegii. :)

Przeczytaj całą opinię
2017-05-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178237

Tak!!

Tak! Tak! Tak! Ksiązka wymiata! Przewrotna i ciekawa, polecam!

Przeczytaj całą opinię
2017-02-15
źródło: http://www.empik.com/p1069117537,ksiazka-p

Szósty tom sagi o Fjällbacka. Powieść zaczyna się od tajemniczego zaginięcia Magnusa. Człowieka, który z pozoru wydawał się idealany. Miał dom, dzieci, kochającą żonę i pracę, którą lubi. Po trzech miesiącach od zaginięcia mężczyzny, przypadkowo zostają odnalezione jego zwłoki. Równolegle Erika dowiaduje się, że jej bliski znajomy- pisarz Christian- od dłuższego czasu otrzymuje anonimy z pogróżkami... Magnus i Christian się znali, pojawia się więc pytanie czy te dwie z pozoru zupełnie inne sprawy coś łączy. Potem kolejne wypadki toczą się jak śnieżna kula nabierając tempa i siły rażenia. Czy Patrikowi uda się odnaleźć mordercę zanim pojawią się kolejne ofiary? Co zabójstwo Magnusa ma wspólnego z pogróżkami wycelowanymi w zdobywającego popularność pisarskiego debiutanta? Będąc szczerą muszę przyznać, że pierwsza część „Syrenki” nie zachwyca. Akcja co prawda toczy się wartkim strumieniem, ale czułam się tak jakbym stała obok a nie płynęła wraz z nią. Pomysł bardzo ciekawy, ale jest to nieszczęsne „ale”. Ostatnie kilkaset stron wynagradza jednak trudny początek. Rozwiązanie tajemnicy podobało mi się bardzo a sam koniec powieści spowodował, że po kolejny tom sięgnę nie tylko dlatego, że przeczytałam ich już sześć i chcę skończyć całą sagę dla „świętego spokoju”. Dla fanów Camilii Lackberg pozycja obowiązkowa. W przypadku „Syrenki” wątek obyczajowy moim zdaniem nie jest tak rozwinięty jak w poprzednich częściach, ale zdecydowanie działa to na korzyść całej powieści. Z czystym sumieniem- polecam !

Przeczytaj całą opinię
2017-04-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178237

Nic nie dzieje się bez przyczyny

Czytając serię kryminalną Camilli Läckberg często myślę o tym, że to nie zagadka kryminalna jest głównym wątkiem całej powieści lecz raczej motywy, powody czy splot wydarzeń, który do zbrodni doprowadził. I właśnie pokazywanie takiego aspektu wydarzeń niezmiennie dobrze autorce wychodzi.„Syrenka”, kolejny tom w serii, rozpoczyna się w miejscu, gdzie trwają poszukiwania zaginionego przed czterema miesiącami mężczyzny. Magnus Kjellner wyszedł pewnego poranka do pracy i już nie wrócił do domu. Jednocześnie, świeżo upieczony autor książki, Christian Thydell, zaczyna dostawać listy z pogróżkami. We Fjallbace robi się naprawdę niebezpiecznie…W życiu rodzinnym Eriki i Patrika również bardzo wiele się dzieje. Erika jest w drugiej ciąży, za kilka chwil ma urodzić bliźniaki. Dziecko również pojawi się u siostry Eriki, Anny. Dziewczyny wspierają się i dodają otuchy w oczekiwaniu na maluchy. Oczywiście zaawansowana ciąża absolutnie nie sprawia, że Erika zwalnia tempo. Nadal żywo angażuje się w prowadzone śledztwo i rzeczywiście jej przemyślenia i wskazówki finalnie okazują się bardzo cenne dla całej sprawy.Sama historia przedstawiona w powieści bardzo mnie poruszyła. Niezmiennie zastanawia mnie sposób, w jaki dorośli mogą traktować dzieci – osoby przecież całkowicie od nich zależne i na nich zdane. Zdumiewa mnie i budzi sprzeciw mniej lub bardziej wyrafinowane okrucieństwo, które często doprowadza do tragedii. A wydaje się, że wystarczyłoby tylko pomyśleć, zastanowić się nad tym co się robi. Tylko czy aby na pewno? Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-12
źródło: http://www.empik.com/p1069117537,ksiazka-p

Świetna część w której trudno przewidzieć zakońcZenie. Przyjemnie się czyta , jezyk lekki a koniec kazdego rozdziału zachęca do dalszego czytania - jednym słowem wciąga. Koniec ciekawy i zmusza do sięgnięcia po kolejną część.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178237

Jak zwykle zaskakuje

Nie ma co moja osobista królowa jak zwykle mnie zaskoczyła :D uwielbiam styl pisania pisarki ktory jest jak dla mnie w formie serialu lub jak twierdza niektorzy filmu nie wszystko zdradza od razy. Wiele wątków, mnustwo postaci lecz główna pra jak zwykle najlepsza i poprostu nie da sie ich nie kochać. Świetna historia nie od razu wszystko jest jasne. Nie ma co trzeba poznać całą czarna serię gdyz jest poprostu najlepsza

Przeczytaj całą opinię
2016-10-03
źródło: http://www.empik.com/p1069117537,ksiazka-p

Jedna z najlepszych części o Fjällbace! Wciągnęła mnie bez reszty, nie mogłam oderwać się od książki. Jednak rozwiązanie zagadki nie przypadło mi do gustu, byłam wręcz rozczarowana tym, jak to się skończyło...

Przeczytaj całą opinię
2017-03-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178237

Polecam

Książka świetna! Trzymająca w napięciu. Nie mogłam się oderwać od czytania. Polecam wszystkie książki tego autora!

Przeczytaj całą opinię
2016-08-10
źródło: http://www.empik.com/p1069117537,ksiazka-p

Rozczarowało mnie zakończenie, które wytłumaczone jest fenomenem rzadko występującym w rzeczywistości, a ciągle występującym w kryminałach. Zero oryginalności!

Przeczytaj całą opinię
2017-03-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178237

warto przeczytać

Polecam całą sagę autorki Camilii Lackberg. Fabuła przeplatana różnymi historiami , które zawsze na końcu prowadzą do rozwiązania zagadki kto popełnił zbrodnię. Dobrze przemyślane i świetnie czytające się kryminały.

Przeczytaj całą opinię
2016-05-31
źródło: http://www.empik.com/p1069117537,ksiazka-p
z 30