Szósta klepka

Wydanie
Akapit Press, Łódź, .
Liczba stron
192
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788362199433
Waga
0,22 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Szósta klepka
2015, Akapit Press
192
19,25
Szósta klepka
2013, Akapit Press
188

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Świat widziany oczami zakompleksionej nastolatki wcale nie jest różowy. Cesia Żak codziennie zmierza się z kłopotami wszelkiego rodzaju – rodzinnymi, szkolnymi, koleżeńskimi i miłosnymi.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2017/05/szosta-klepka-magorzata-musierowicz.html W tym roku obiecałam sobie nadrobić czytelnicze zaległości w jak najlepszym stylu - raz udaje mi się lepiej, a raz gorzej, jednak cieszę się, że w końcu zabrałam się za Jeżycjadę, którą postanowiłam przeczytać w całości. Nie spodziewałam się, iż niepozorna "Szósta klepka" tak mnie wciągnie w przedstawiany świat... Celestyna Żakówna to szesnastolatka, która nie jest zadowolona ze swojego wyglądu, szczególnie w obecności swojej pięknej siostry Julii, będącej artystką z głową w chmurach. Cesia, jak na nastolatkę przystało, marzy o prawdziwej miłości do grobowej deski, jednak jej odnalezienie nie jest takie proste, zwłaszcza kiedy wydaje się być jedyną osobą w domostwie, która ma głowę na karku, przez co musi zajmować się codziennymi obowiązkami. Bystrość oraz zaradność głównej bohaterki ginie w czeluściach spraw miłosnych, przy jakich Cesia staje się pogubionym i niezdecydowanym podlotkiem. "Nic nie mija bez śladu. Cokolwiek zrobię, będę to miała zapisane w historii życia, podobnie jak do historii choroby wpisuje się każdy drobiazg. Coś, co się już stało, stało się na zawsze. Minęło i już nie mogę tego zmienić. Niby nie ma, a jest. Ktoś o tym pamięta i ja o tym pamiętam, i nie można zrobić nic, żeby to wymazać." * Z przyjemnością zagłębiłam się w burzliwe życie uczuciowe nastolatki, nierzadko wspominając swoje wzloty i upadki w tym okresie. Człowiek nie myśli wtedy trzeźwo, wszystko zdaje się obracać przeciwko niemu, a emocje przypominają swoistą sinusoidę. Ta historia uprzytamnia, że nie warto wiązać się z byle kim, aby koleżanki zazdrościły chłopca u boku. Warto poczekać na prawdziwe uczucie - kandydat może być bliżej niż nam się wydaje. Należy tylko dobrze się rozejrzeć... "Los puka do drzwi na różne sposoby. Niekiedy odbywa się to rozgłośnie, w pełni dramatycznie - niekiedy zaś cicho i podstępnie." ** W tej książce aż roi się od niezwykle oryginalnych oraz bardzo sympatycznych bohaterów, bo oprócz Cesi mamy możliwość zapoznania się z rezolutnym łobuziakiem Bobciem, mamą Żakową potrafiącą przypalić nawet wodę na herbatę, dziadkiem ze wszystkich warzyw uwielbiającego kiełbasę, zakochaną Julią migającą się od wszelakich prac domowych czy nauczycielem Dmuchawcem, który nie chce potulnych uczniów, ale odważnych i buńczucznych. To tylko nieliczne postacie pojawiające się na kartach tej niedługiej opowieści, która chwyta za serce swoim humorem. "Szósta klepka" to bardzo ciepła i lekka lektura, idealna jako przerywnik pomiędzy powieściami o trudnej tematyce. Generalnie Jeżycjada jest przyjemną odskocznią, dzięki której czytelnik może przenieść się w nieco inny wymiar. Mam nadzieję, że błyskawicznie uda mi się sięgnąć po kolejne części tego cyklu, który bawi i wzrusza od wielu, wielu lat. * cytat ze str. 179 ** cytat ze str. 73

Przeczytaj całą opinię
2017-05-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691

Cudowna książka, miła atmosfera. Nie można oderwać się od czytania.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-29
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691

Po raz kolejny zakochałam się w twórczości Małgorzaty Musierowicz. Genialne, dawno się tak nie uśmiałam! Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2017-04-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691

Wszesna Małgorzata Musierowicz.Lata 70, epoka Gierka. Czytasz i wpadasz na całe życie. Polecam gorąco. Dziś to pozycja historyczna ale emocje i atmosfera oraz siła wykreowanego przez autorkę świata nadal aktualna. Polecam gorąco.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-27
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691

W końcu przyszedł czas na poznanie się z bardzo dobrą i popularną a przede wszystkim naszą polską twórczością.Małgorzata Musierowicz - niesamowita osobowość i niespotykany talent. Zaczynam od " Szóstej klepki". Książka przeczytana z uśmiechem na ustach, niezapomniane historie, które wprawiają czytającego w najlepszy nastrój. Pochłonęło mnie do reszty życie Celestyny i jej rodziny! Spora dawka humoru, ciepło, rodzinnie i z miłością:) Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2017-01-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691

Prześwietna książka. Gorąco polecam tę powieść na długie zimowe wieczory.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691

Lekka, klimatyczna, dość przyjemna i ciepła opowieść dla każdego.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691

Urocza, zabawna i mądra książeczka. Główna bohaterka, Cielęcina jak to rodzina zwykła ją nazywac, bardzo przypadła mi do gustu i z dużym zaciekawieniem śledziłam jej poczynania. Moją sympatię zdobył także cichy i wycofany, jednak bardzo inteligentny Jerzy Hajduk, w którym odnalazłam cząstkę swojego charakteru. Polecam gorąco i to nie tylko młodym dziewczynom. Myślę, że ,,Szósta Klepka'' spodoba się bez względu na wiek. Na pewno sięgnę po kolejne części Jeżycjady, nie mogę się już nawet doczekac drugiego tomu :)

Przeczytaj całą opinię
2017-01-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691

Bardzo pozytywna, pełna humoru i ciepła. Rewelacyjna do czytania pod kocem w zimowy wieczór.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691

Opinia dotyczy tomów 1-5. „Jeżycjada” autorstwa Małgorzaty Musierowicz, to niezwykle sympatyczna seria obyczajowa. Każdy tom to nowe postacie, choć spotykamy także i znajome nam z innych części osoby. A dziejące się wydarzenia również nie są nam obce – bo dotykają problemów, które wszyscy dobrze znamy. Mimo to, zapewniam, że nie będziecie się nudzić – książki wciągają, czyta się je bardzo przyjemnie i szybko („Ale super! Zaraz, to już koniec?”). Poznane osoby mają swój charakter i podejście do zdarzeń – co nieraz powoduje kłopotliwe sytuacje – lub wręcz przeciwnie – sprawia, że problemy się rozwiązują. A jest ich co niemiara! Miłość, szkoła, rodzina, problemy – to wszystko składa się na niezwykle barwny obraz „Jeżycjady”, dziejącej się w Poznaniu – moim rodzinnym mieście. ;) Z książek podczas czytania czuć takie ciepło, że nie sposób chyba nie polubić tej serii! Polecam ją osobom, które chciałyby przeczytać coś obyczajowego, życiowego, zabawnego, ale i pełnego tych wszystkich rodzinnych wartości!

Przeczytaj całą opinię
2016-12-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/10691
z 23