W dżungli zdrowia

Wydanie
Liczba stron
368
Wymiary
13,0 × 19,0 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788377786505
Waga
0,41 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Zmieniałam się podczas podróży. Obserwowałam jak działa moje ciało i umysł w różnych krajach, gdzie inaczej żyje się na co dzień, używa się innych składników i przypraw do gotowania jedzenia. W niektórych częściach świata ludzie byli szczupli, zwinni i bardzo uważni. W innych – otyli, powolni i zatrzaśnięci w schematach. To było fascynujące. Eksperymentowałam na własnym organizmie i odkrywałam coraz to bardziej zdumiewające rzeczy. Od czego zależy zdrowie, siła ducha i bystrość umysłu? Zapraszam w podróż przez dżunglę zdrowia.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Warto przeczytac

Przeczytaj całą opinię
2017-04-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/220815

W dżungli zdrowia.

Polecam tę książkę, jeśli chcesz otworzyć oczy i zostać ŚWIADOMYM konsumentem. Czy nadal chcesz iść przez życie szprycując się chemią i przyczynić się do degradacji matki natury.

Przeczytaj całą opinię
2016-02-17
źródło: http://www.empik.com/p1095582031,ksiazka-p

Przyznaję, nie czytam serii "W dżungli...) po kolei, ale sądząc po tej książce nic nie tracę. Bardzo wtórna (wodolejstwo na poziomie level master:), choć łatwa i szybka w czytaniu. Wkurzające jest traktowanie czytelnika / czki z pozycji jaśnie oświeconej jak głąba, irytujące wciąż powtarzane "rozumiesz??" (nie, skąd) a już oskarżanie współczesnej diety (naprawdę mocno czasem niezdrowej, pełnej śmieciowego żarcia, wątpliwej jakości suplementów etc.) i przyzwyczajenie do jedzenia mięsa o epidemię raka czy ludobójstwo jest ogromną przesadą. Świat naprawdę jest dużo bardziej skomplikowany...

Przeczytaj całą opinię
2017-03-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/220815

Pożyteczna

Chciałabym, żeby w tak przystępny sposób pisano więcej książek o zdrowiu. Przynajmniej więcej osób zaczęłoby się zastanawiać nad swoją dietą i sposobem życia

Przeczytaj całą opinię
2016-01-08
źródło: http://www.empik.com/p1095582031,ksiazka-p

Najbardziej predestynowanymi osobami do wypowiedzi na temat książki są ci, którzy przez chwilę podążali ścieżką wyznaczoną przez autorkę. Ja spróbowałam. I niczego nie żałuję.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/220815

Polecam!

Uwielbiam styl pisania Beaty Pawlikowskiej. Bardzo dużo dowiedziałam się z tej książki. Teraz bardziej zwracam uwagę na to co jem.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-17
źródło: http://www.empik.com/p1095582031,ksiazka-p

Książka otwierająca oczy na to, co się wokół nas dzieje. Nie ze wszystkim co jest w niej zawarte się zgadzam, ale większość informacji według mnie jest prawdą. Czytałam różne opinie na temat tej książki - dużo było negatywnych - a że kłamstwo, a że to nie dietetyk, a że się nie zna...Zaczęłam czytać z obawą, iż będzie to jakiś gniot - napisany z chęci zarobku i braku pomysłów (takie były o tej książce komentarze)Ale zostałam zaskoczona. Pozytywnie. Wiem jedno - każdy człowiek ma swój rozum i jeśli jest inteligentny - wyciągnie wnioski z przeczytanej lektury i zastosuje te, z którymi się zgadza. Trafne między innymi jest twierdzenie, że leczą nas ludzie, którzy sami są chorzy, a jedzenie produkują ludzie, którzy nie mają o nim pojęcia - a robią to co robią tylko w celach zarobkowych. Liczą zyski i nie patrzą, czy jest ono zdrowe. Nie ma tu na to jasnych dowodów. Ale podczas czytania - umysł sam się zastanawia - i myśli sobie - kurczę - faktycznie coś jest nie tak z tym naszym światem... Jedyną negatywną rzeczą - poruszoną w opiniach - z jaką się całkowicie zgadzam - jest irytujące -ROZUMIESZ? :) :) :) Już od dłuższego czasu stawiam na zdrowy tryb życia - zdrowe jedzenie, zdrowe otoczenie, uprawiam sport, patrzę na składniki tego co kupuję, nie używam plastików - przynajmniej się staram. I chociaż nadal daleko mi do tak radykalnych zmian jakie są proponowane w tej książce, to wiem,że każdy nawet najmniejszy krok w stronę zmian może wpływać tylko i wyłącznie na mnie w sposób pozytywny. Zdrowy. Książka warta przeczytania.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/220815

Lekka lektura

Nie jest to super rewelacja, może dlatego, że sama już doszłam dawno do podobnych wniosków jak autorka książki. Niezaprzeczalnie znajdziemy w niej mnóstwo mądrych słów :).

Przeczytaj całą opinię
2015-11-09
źródło: http://www.empik.com/p1095582031,ksiazka-p

Czyta się bardzo przyjemnie, można znaleźć wiele ciekawostek ze świata, porad dotyczących ciała i kuchni. Wszystko tutaj sprowadza się do jednego: jedzenie ma znaczenie. Pani Beata opisuje wszelkie substancje. które są używane do produkcji pokarmów, które nie dość, że negatywnie wpływają na komórki naszego organizmu, to na dodatek przyczyniają się do destrukcji naszego ciała i umysłu. Szanuję zdanie Pani Beaty i popieram ją w uświadamianiu nas w temacie żywienia, ale droga, jaką ona proponuje jest skrajnością. Z tego, co wywnioskowałam, aby zachować zdrowie i sylwetkę oraz sprawny umysł należy jeść roślinnie, ekologicznie, bez jakichkolwiek konserwantów, a do picia używać głównie wody. Co więcej spożywać posiłki na ciepło i gotować w szklanych garnkach (to w dużym skrócie). Takie rozwiązanie jest możliwe, ale dla kogoś, kto ma wystarczająco dużo czasu, pieniędzy i może się do woli wysypiać. Osobiście trudno jest mi sobie wyobrazić, że przeciętna Polka może się tak odżywiać, wstając na 6 do pracy, korzystając z 15 minut przerwy na zjedzenie posiłku i gotując obiad dla kilku członków rodziny, z których każdy ma inny gust smakowy. Pod koniec książki przeraziłam się, uświadomiłam sobie bowiem, że wszystko, co posiadam w mojej kuchni jest potencjalnie trujące.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/220815

Polecam

Bardzo dobra pozycja - nie jest to książka, której autorka prawi morały, a raczej ukierunkowuje do innego spojrzenia na otaczający nas świat.

Przeczytaj całą opinię
2015-07-22
źródło: http://www.empik.com/p1095582031,ksiazka-p
z 9