Wielki Gatsby z angielskim

poziom B2

Wydanie
Poltext, .
Liczba stron
262
Wymiary
14,5 × 21,0 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788375616903
Waga
0,34 kg
Język
angielski, polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Wielki Gatsby z angielskim poziom B2
2016, Poltext
262
Wielki Gatsby z angielskim Doskonal swój angielski na oryginalnym tekście wielkiej powieści F. Scotta Fitzgeralda
2013, Poltext
262

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Język angielski. Poziom B2 Long Island w stanie Nowy Jork, lata 20. XX wieku. Era jazzu, prohibicji, gangsterów i mafijnych porachunków. I wielka chęć życia po Wielkiej Wojnie: przyjęcia, alkohol i rozpaczliwe poszukiwanie szczęścia, prowadzące do dramatu. Jedna z najwybitniejszych powieści amerykańskich autorstwa Francisa Scotta Fitzgeralda to zarazem interesująca lektura i doskonały materiał edukacyjny. W odróżnieniu od tradycyjnych podręczników, nauka oparta na książce mistrza pióra daje czytelnikowi bezpośredni kontakt z naturalnym językiem. Co więcej, wciągająca treść powieści sprawia, że każda lekcja jest nową przygodą i przyjemnością. Podręcznik oparty na oryginalnym tekście powieści (w wersji skróconej) został skonstruowany według przejrzystego schematu: • Na marginesach tekstu podano objaśnienia trudniejszych wyrazów. • Każdy rozdział jest zakończony krótkim testem sprawdzającym stopień rozumienia tekstu. • Zawarty po każdym rozdziale dział O słowach jest poświęcony poszerzeniu słownictwa z danej dziedziny, wyrazom kłopotliwym dla polskich uczniów (np. wyrazom wieloznacznym lub trudnym w użyciu) i słowotwórstwu. • W dziale poświęconym gramatyce omówiono wybrane zagadnienie gramatyczne, ilustrowane fragmentem rozdziału. • Dla dociekliwych został również opracowany komentarz do wybranych tematów związanych z kulturą i historią. Różnorodne ćwiczenia pozwolą Czytelnikowi powtórzyć i sprawdzić omówione w podręczniku zagadnienia leksykalne i gramatyczne. Alfabetyczny wykaz wyrazów objaśnianych na marginesie tekstu znajduje się w słowniczku. Odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych są podane w kluczu na końcu książki. Marta Fihel – anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem. Współautorka książek do nauki języka angielskiego i słowników. Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak – wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, pracował jako tłumacz agencyjny i książkowy, współautor kilkunastu podręczników do nauki języka angielskiego, twórca największego polskiego darmowego słownika internetowego ling.pl. Grzegorz Komerski – absolwent filozofii, tłumacz, współautor książek do nauki języka angielskiego. Prowadzi blog poświęcony historii języków i etymologii.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Książka o trudnej miłości.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/207341

Fantastyczna książka i to w oryginale!

Wielki Gatsby to według mnie obowiązowa lektura dla każdego. Czytana w oryginale pozwala także poćwiczyć angielski. Dodatkowo zawiera ćwiczenia, która także rozwijają umiejętności językowe. Polecam wszystkim!

Przeczytaj całą opinię
2016-08-31
źródło: http://www.empik.com/p1079933439,ksiazka-p

Niesamowicie nużąca powieść. Pierwsza połowa książki pokazuje nam postacie, które nas nie interesują, gdyż nie są w ogóle zajmujące (Daisy jest tu postacią tak nijak nakreśloną, że nie obchodzą nas jej perypetie). Ich dyskusje są błahe , ma się wrażenie, iż są one o niczym, a te fragmenty to zapychacze dla faktycznego tragizmu postaci Gatsby'ego , który jako fatalnie zakochany, niczym się nie wyróżnia od kanonu takich postaci. To moja pierwsza próba z twórczością Fitzgeralda , na pewno nie ostatnia, choć po jego opus magnum spodziewałem się dużo więcej.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/207341

Zakochana

Najlepszy i najbardziej efektywny sposób uczenia się języka. Dałabym 10 gwiazdek gdyby się dało

Przeczytaj całą opinię
2016-02-01
źródło: http://www.empik.com/p1079933439,ksiazka-p

Zamiast 2 tomów monumentalnej powieści pełnej odniesień do historii, rozterek wewnętrznych głównego bohatera, opisu panujących zwyczajów i hierarchii społecznej mamy tutaj 300 stronicową historię amerykańskiego Wokulskiego. Czasy i folklor inne, historia prawie ta sama.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/207341

Interesująca

Książka jest bardzo ciekawa. Jest świetną formą nauki poprzez przzyjemność czyli czytanie.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-09
źródło: http://www.empik.com/p1079933439,ksiazka-p

"Wielki Gatsby" był dla mnie jedną z takich książek, po której nie widziałem czego się spodziewać. Z jednej strony myśl, że to jednak klasyka literatury, a z drugiej gdzieś majaczył mi Leonardo DiCaprio(chociaż filmu nie oglądałem). Narratorem jest Nick Carraway, który pewnego dnia zostaje sąsiadem Jaya Gatsby'ego. Kim jest Gatsby? Tego dokładnie nie wie nikt, poza tym, że jest obrzydliwie bogaty. Nie wiadomo czy to za sprawą spadku czy szemranych interesów, w każdym razie na jego temat krąży tyle opowieści, że postać Gatsby'ego jest owiana aurą tajemniczości. Bardzo podobał mi się beztroski klimat imprez u Jaya. Czytając powieść, sam miałem ochotę znaleźć się na takiej balandze, gdzie gospodarz stawia wszystko, alkohol leje się strumieniami, a obok pomykają eleganckie panie i dostojni panowie. Później dowiadujemy się, że Gatsby tak naprawdę jest nieszczęśliwie zakochany i klimat Arkadii niestety mija, a czytelnicy wraz z bohaterami pogrążają się w otchłani smutku. Małym minusem ode mnie, jest fakt, że opis z tyłu książki mówi o klimacie jazzu, prohibicji i gangsterskich porachunków. Prawdę mówiąc gdyby nie wstawki o I wojnie światowe, to w zasadzie można by sądzić, że akcja dzieje się w innych czasach. Ja jakoś tego klimatu lat 20-tych nie poczułem, co nie umniejsza wartości książki. W tym momencie trzeba też wspomnieć o wkładzie tłumacza, Jacka Dehnela, który zadał sobie trud wyjaśnienia charakterystycznych sformułowań czy postaci, które Fitzgerald wplatał w treść. Podobno przy poprzednich tłumaczeniach nie była to norma, więc tym większe brawa, że treść posunęła się do przodu. Po lekturze popadłem w pewną zadumę odnośnie tytułu, bo czy Gatsby w końcu był wielki czy nie? Odpowiedź pozostawię sobie, żeby zbytnio nie spoilerować, ale za to zachęcam do przeczytania powieści, która zresztą objętościowo pozwala pochłonąć ją w krótkim czasie.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/207341

Nie jestem w stanie zrozumieć czemu ta książka jest polecana na okrągło i w pewnym sensie uważana za wybitną, banalna historia która absolutnie nic nowego do mojego życia nie wniosła, napisana w miarę przystępny sposób, ot i tyle.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/207341

Czytając książkę w przekładzie A.Demkowskiej-Bohdziewicz; nieco już nadgryzionej zębem czasu, z luźno przeskakującymi kartkami i z czarno-białą fotografią z kadru filmowego z 1974 roku - miałem już w głowie drobny zarys tego wszystkiego co jeszcze przede mną w filmie :) Historia jakby nie było trochę smutna a sama postać tytułowego bohatera niemalże tragiczna, niemniej bardzo intrygująca. Już pierwsze zdania, bardzo mnie ujęły: - Ile razy masz ochotę kogoś krytykować (...) przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty. I ostatnie zdanie zamykające powieść, jakże prawdziwe, szczere, określające naszą tułaczą wędrówkę ku lepszemu światu - Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/207341

Przeczytałam tą książkę z ciekawości, bez oglądania ekranizacji. Niestety nie przypadła mi ona do gustu. Historia w niej przedstawiona dłużyła mi się i nie potrafiłam się w nią "wciągnąć". Nadal jestem przed obejrzeniem filmu i liczę, że film obroni tą historię i bardziej przypadnie mi do gustu.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/207341
z 8