Więzień Nieba

Wydanie
Muza, .
Liczba stron
416
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788328708891
Język
polski
Tłumaczenie
Okrasko Katarzyna, Marrodan-Casas Carlos
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Więzień Nieba
2017, Muza
416
34,41
Więzień nieba
2015, Muza
384
Więzień Nieba
2012, Muza
416

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Rok 1957. Interesy rodzinnej księgarni Sempere i Synowie idą tak marnie jak nigdy dotąd. Daniel Sempere, bohater Cienia wiatru, wiedzie stateczny żywot jako mąż pięknej Bei i ojciec małego Juliana. Następny w kolejce do porzucenia stanu kawalerskiego jest przyjaciel Daniela, Fermín Romero de Torres, osobnik tyleż barwny, co zagadkowy: jego dawne losy wciąż pozostają owiane mgłą tajemnicy. Ni stąd, ni zowąd przeszłość Fermina puka do drzwi księgarni pod postacią pewnego odrażającego starucha. Daniel od dawna podejrzewał, że skoro przyjaciel nie chce mu opowiedzieć swej historii, to musi mieć ważny powód. Ale gdy Fermín wreszcie zdecyduje się wyjawić mroczne fakty, Daniel dowie się "rzeczy, o których Barcelona wolałaby zapomnieć". Jednak niepogrzebane upiory przeszłości nie dadzą się tak łatwo wymazać z pamięci. Daniel coraz lepiej rozumie, że będzie musiał się z nimi zmierzyć. I choć zakończenie powieści wydaje się ze wszech miar pomyślne, to Ruiz Zafón mówi nam wprost, że "prawdziwa Historia jeszcze się nie skończyła. Dopiero się zaczęła".

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

kolejna fantastyczna książka

Przeczytaj całą opinię
2016-04-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/283528

Mroczna tajemnica Fermína Romero de Torresa

C.L.Zafón już po raz trzeci przenosi nas do świata Cmentarza Zapomnianych Książek, podtrzymując przy tym swój znakomity warsztat. Odsłania przed czytelnikiem kolejne zaskakujące tajemnice Barcelony i jej mieszkańców, zmyślnie przeplatając ich losy i wiążąc wydarzenia ze wszystkich trzech części w spójną całość. Wielowątkowość dosłownie wciąga i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony, a dialogi, jak zwykle, bawią nutką ironii. Wrażliwszy czytelnik doceni także przejmujące fragmenty, które sprawią, że łezka zakręci się w oku.Tym razem poznajemy tajemniczą historię Fermína, który nie bez powodu dotąd się nią nie dzielił. Przekonamy się, że prawda to pojęcie względne, a co poniektórzy bohaterowie nie są tymi, za których się podawali…Ogółem, nie warto zastanawiać się czy "Więzień Nieba" jest lepszy czy gorszy od poprzednich części. Każda z osobna jest znakomita, natomiast całość, którą razem stanowią, to niewątpliwie arcydzieło współczesnej literatury.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-03
źródło: http://www.empik.com/p1109575336,ksiazka-p

Kolejna rewelacyjna powieść Zafona, która po raz kolejny przenosi nas na ulice Barcelony, no i oczywiście do Cmentarza Zapomnianych Książek, Powieść opowiadająca o miłości, wolności i przyjaźni. Książkę czyta się błyskawicznie i wciąga nas już od pierwszego rozdziału. Bardzo zżyłam się też z bohaterami książki. Po przeczytaniu czułam niedosyt. Mam też nadzieję, że będzie kolejna część i jeśli tak właśnie będzie to na pewno po nią sięgnę. Książka godna polecenia

Przeczytaj całą opinię
2016-01-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/283528

Więzień Nieba

Tę część darzę szczególną sympatią - ze względu na poświęcenie większej uwagi na postaci Fermina Romano de Torresa, którego polubiłam już podczas czytania 'Cienia wiatru'. W końcu poznałam trochę prawdy o nim oraz o Davidzie Martinie. Poza tym 'Więzień wiatru' to sprawnie opisana historia, chyba ustępująca tylko pierwszej części opowieści o Barcelonie i Cmentarzysku Zapomnianych Książek. Tylko zdziwiłam się, czemu ta powieść jest (w porównaniu z 'Cieniem...' i 'Grą anioła') taka cienka. Teraz czekam na kolejny tom, i mam nadzieję, że pan Zafon nie przedobrzy:-)

Przeczytaj całą opinię
2015-07-13
źródło: http://www.empik.com/p1109575336,ksiazka-p