Wilk z Wall Street

Wydanie
Świat Książki, Warszawa, .
Liczba stron
512
Wymiary
13,5 × 21,5 cm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788379432196
Waga
0,55 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Kraśko Jan
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Wilk z Wall Street
2018, Świat Książki
512
34,41
Wilk z Wall Street
2014, Świat Książki
512
32,12

Kategorie

Opis książki

Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii Jordan Belfort za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je tak szybko, jak tylko mógł: na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Jego historia została przeniesiona na ekran kinowy przez samego Martina Scorsese, a w rolę Jordana wcielił się Leonardo DiCaprio.

Opinie czytelników

(3.67)
1726 ocen, w tym
205 opinii
5
55
4
92
3
40
2
14
1
4
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Jednym słowem ... pieniądze szczęścia nie dają ale pomagają .. i to w każdym momencie/ zakręcie życia. Chodź z dużym prawdopodobieństwem te zakręty życiowe spowodowane są przez nadmiar kasy :)

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/206259

;)

świetna pozycja książkowa, warta przeczytania, polecam ;) do przeczytania

Przeczytaj całą opinię
2016-11-14
źródło: http://www.empik.com/p1088205338,ksiazka-p

Książka niesamowita, tak jak film o tym samym tytule. Aż ciężko uwierzyć, że ta historia wydarzyła się na prawdę. No ale, jak wiadomo Ameryka - kraj wielkich możliwości ;)

Przeczytaj całą opinię
2017-04-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/206259

Inspirująca historia

Niesamowicie opisana perspektywa Wilka z Wall Street - trzyma osoby nie lubiące czytać książek w napięciu, nigdy nie wiadomo co zastanie się na następnej stronie, akcja rozwija się szybko i szybko zmienia swój obrót. Godna polecenia, aż chce się przeczytać kilka razy

Przeczytaj całą opinię
2016-10-28
źródło: http://www.empik.com/p1088205338,ksiazka-p

Bardzo szczere wyznanie kogoś kto na własne życzenie bardzo wiele w życiu utracił a posiadał naprawdę wszystko.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-27
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/206259

8/10

Chociaż troche cieżko wchodzi, na pewno jest godna polecenia i warta przeczytania :) Napisana z humorem, ale także bardzo inteligentniePolecam :)

Przeczytaj całą opinię
2016-05-26
źródło: http://www.empik.com/p1088205338,ksiazka-p

Wielkie pieniądze, wielkie oszustwa, mnóstwo narkotyków i szaleństw, całkiem sporo seksu - tak można skrócić książkę. Ale czyta się znakomicie.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/206259

od pucybuta do milionera

Książka ta trzyma tak w napięciu, że żaden kryminał, thriller ani romans nie jest w stanie mu dorównać. Książka, którą napisało życie. To żadna fikcja. Bohater, a zarazem autor książki w latach 90-tych XX wieku był jednym z najbogatszych ludzi świata. Jego milionowe zarobki powiększały się co kila minut. Zaledwie jako trzydziestodwu-latek miał świat u swych stóp. Piękna żona, prężnie działająca firma, perspektywy na przyszłość. Do szczęścia nie brakowało mu już nic. No chyba że „cytrynek”, którymi zaczął się faszerować. Z każdym kolejnym dniem szczęścia przybywało. Jego pieniądze nie mieściły się w bankach świata. Zaczął wydawać je nocami na ekskluzywne prostytutki, narkotyki, hazard i zabawy latającymi zabawkami. Jego stan uzależnienia od władzy, pieniędzy i narkotyków był zatrważający. Z dnia na dzień pożegnał się z żoną, by móc poślubić piękną modelkę, która chętnie wydawała jego pieniądze. Ich życie przerodziło się w nieustający seks z narkotykami i luksusem w tle. Ilość pieniędzy na rachunku przyprawiała o zawrót głowy. Autor przyznaje, że działał na granicy prawa w wielu aspektach. Począwszy od prania pieniędzy, po przez narkotyzowanie się i zasiadanie za stery samolotu lub szybkich samochodów. Wiele lat udawało mu się uniknąć kar. FBI oraz policja i różnego typu instytucje nadzorujące jego firmę, starały się znaleźć na niego dowód winy. Jednak jego inteligencja i przebiegłość pozwalały mu przez długi czas unikać konsekwencji. Światełkiem w tunelu okazała się nowo narodzona córka. To przy niej wykazywał odruchy człowieczeństwa, starał się dla niej zmienić. Nie było to łatwe, gdyż nieleczone uzależnienie od seksu, władzy i narkotyków pociągało go w coraz większe problemy. Historia jest na tyle porywająca i zaskakująca, że została brawurowo zekranizowana. Podobnie jak książka, film uzyskał duży rozgłos i popularność. Autor w swojej książce przedstawia szczegółowo przebieg swojej kariery, która pozwoliła mu w bardzo krótkim czasie stać się od pucybuta do multimilionera. Jego życie wydawałoby się, było usłane różami, czemu jednak przeczy w swojej książce. Koszty jakie poniósł w rozliczeniu tych kilku burzliwych lat, przerosły zyski. Jego dochód jednak nadal jest dodatni. Zarówno na koncie, jak i w sferze doświadczenia. Książka NIEZWYKLE wciągająca, poruszająca, którą polecam przeczytać. Autor, mimo że nie jest pisarzem, to jednak w bardzo sprawny sposób operuje słowem pisanym. Jego elokwencja i inteligencja powodują, że książkę czyta się z zachwytem i wypiekami na twarzy. To książka przestroga, dla tych którym marzy się szalone życie milionera.Książka rewelacyjna.www.lubieczytac.blogujaca.pl

Przeczytaj całą opinię
2016-05-10
źródło: http://www.empik.com/p1088205338,ksiazka-p

Wiele osób twierdzi, że film na podstawie tej powieści, wielokrotnie nagradzany skądinąd, jest znakomity. Gdybym wcześniej nie przeczytał tej książki, byłaby szansa, że zgodziłbym się z tymi opiniami. Niestety - dla filmu, moim zdaniem nie wytrzymuje on konkurencji z książką Belforta. Ta jest dużo lepsza. Wiele osób twierdzi, że książka jest wulgarna i choć rzeczywiście nie jest to lektura pod namiot dla zastępu zuchów, to uważam te opinie za przesadzone. Jasne, sporo jest fragmentów pikantnych fabularnie i językowo, ale musimy wziąć pod uwagę gdzie rozgrywa się fabuła, kto jest bohaterem książki i jakie okoliczności sprawiają, że autor wybrał ten sposób narracji. Uważam, że przez to jest bardziej realistyczna. Swoją drogą, znając talent autora do pomnażania pieniędzy, wiele razy w trakcie lektury zastanawiałem się, czy on sam napisał Wilka, czy zlecił to sprawnemu pisarzowi. Naprawdę, trudno uwierzyć, że można prowadzić fabułę z taką swadą, lekkością, humorem, będąc kimś kto zamiast liter, całe życie operował cyframi. Jeśli o humorze mowa, to Wilk z Wall Street jest w moim odczuciu znakomity. Książkę czyta się na jednym wdechu, fabuła jest porywająca, perypetie bohaterów z jednej strony wciągające, a z drugiej balansujące na granicy realności, a całość okraszona humorem, który bardzo przypadł mi do gustu, tak w warstwie fabularnej, jak i językowej. Co równie istotne ów humor nie przysłania innych walorów powieści - jej uniwersalności, ani warstwy dramatycznej, która przebija spod niego. To nie jest komedia, ale jak każdy dobry dramat, potrafi rozbawić do łez. Trudno znaleźć mi słabe strony tej książki. Słabe jest jedynie to, że jest wielu ludzi pozbawionych talentu, a niektórzy (jak Jordan Belfort) czego nie dotkną, zamieniają to w złoto. Absolutnie polecam. Nie zawiedziecie się.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/206259

Wymiata:)

Polecam wszystkim, książka wciąga, czyta się jednym tchem. Historia niesamowita i nierzeczywista

Przeczytaj całą opinię
2016-03-03
źródło: http://www.empik.com/p1088205338,ksiazka-p
z 21