Winning znaczy zwyciężać

Wydanie
Studio Emka, Warszawa, .
Liczba stron
400
Wymiary
16,0 × 23,0 cm
Oprawa
Twarda z obwolutą
ISBN
8388931717
Waga
0,83 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Schmidtke Rafał, Bakalarz Dariusz
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Welch stara się trafić do ludzi ze wszystkich szczebli hierarchii organizacyjnej w firmach małych i dużych. Jego odbiorcami są szeregowi pracownicy, menedżerowie projektów, dyrektorzy generalni, absolwenci MBA. "Winning" zaczyna się od rozdziału, w którym Welch przedstawia swoją filozofię biznesu. Wyjaśnia, jak istotną sprawą jest kierowanie się w życiu i pracy wartościami uniwersalnymi; jak ważną kwestią jest kultura firmy, otwartość na głosy niosące nowe pomysły, które artykułują ludzie na różnych szczeblach w firmie, jak bardzo per saldo opłaca się darzyć szacunkiem innych. Książka jest podzielona na trzy główne części. Pierwsza opisuje firmę od środka - przywództwo, wyłanianie zwycięzców i doprowadzanie do zmian. Druga otwiera się na zewnątrz; opisuje konkurencję, zawiera rozdziały między innymi o strategii, fuzjach i six sigma. Kolejna część dotyczy kariery zawodowej - od szukania dla siebie odpowiedniej pracy po osiąganie równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. A tak w ogóle książka się świetnie czyta. Znakomicie napisana (wielka zasługa małżonki Susy, wybitnej dziennikarki amerykańskiej) pełna jest ciekawostek, zabawnych anegdot, ale i filozoficznych rozważań. Welch potrafi przykuć uwagę swoim optymizmem, bezkompromisową argumentacją i szczerością. Podsuwa niebanalnie praktyczne rozwiązania problemów, które znakomicie wpływającą na zmianę nastawienia.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Ktoś powiedział: Anka, przeczytaj to. To jest inne niż to, co do tej pory czytałaś. A że mam w żyłach krew hazardzistki, to zaryzykowałam. Było warto. Nie wiem, czy to jest inne niż wszystkie poprzednie książki, ale na pewno nie jest to typowy amerykański bełkot. Facet pisze o prawdach oczywistych, ale czasami trzeba to zobaczyć napisane, czarno na białym, żeby się utwierdzić w przekonaniu, że to ja mam rację, a nie cały świat dokoła. Było kilka momentów, kiedy się zdenerwowałam. Kto przeczyta, ten będzie wiedział, które to momenty, ale wielki szacunek za to, że Autor nie obiecuje, że każdy może być zwycięzcą. Żeby zwyciężyć, musisz ciężko pracować, dużo poświęcić i wiele porażek ponieść po drodze. Nie będzie łatwo. Niech sobie to przeczyta pokolenie Z (czy diabli wiedzą, jakie to pokolenie teraz jest), pokolenie, które nie lubi dawać, za to bardzo lubi brać. Może zrozumieją wszyscy ci świeżo upieczeni absolwenci, zdziwieni, że świat nie rzucił im się do stóp, że w życiu nic nie jest DANE. Ile sobie wypracujesz, tyle będziesz miał.

Przeczytaj całą opinię
2016-07-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891

Uważam,że ciekawie się czyta. Niestety nie wywołała u mnie wrażenia wow, może dlatego, że nie siedzę w tej działce. Tak czy inaczej warto przeczytać.

Przeczytaj całą opinię
2016-02-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891

Polecam każdej osobie rozpoczynającej karierę kierowniczą, daje wiele wskazówek jakich błędów unikać i jaką drogą podążać.

Przeczytaj całą opinię
2015-09-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891

Dobra książka dla właściciela każdej firmy, małej lub dużej. Pokazuje właściwie cały proces zarządzania firmą, od ustanawiania jej misji aż do fuzji i life-work balance issues. W książce mocno udziela się doświadczenie Jacka, nie owija w bawełne pewnych trudnych spraw i kieruje się zdrowym rozsądkiem. Ta książka to swoisty manual jak prowadzić biznes aby wygrać! Naprawdę polecam.

Przeczytaj całą opinię
2015-06-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891

Absolutnie genialna książka, lektura obowiązkowa dla każdego, kto wkroczył na menedżerską ścieżkę. Znajdziemy w niej odpowiedzi na pytania, jakie błędy popełniane są przez kierownictwo na różnych szczeblach, które hamują rozwój przedsiębiorstwa i jak ich uniknąć, jak zdobyć przewagę nad konkurencją, jak efektywnie zarządzać personelem - ale nie tylko. Autor dużo miejsca poświęcił także samorozwojowi i kształtowaniu swojej kariery. Czytałam z zapartym tchem. Zresztą autor to wieloletni praktyk z GE, który przyczynił się do spektakularnego sukcesu koncernu.

Przeczytaj całą opinię
2015-05-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891

Bardzo wartościowa pozycja biznesowa, mimo szerokiego zakresu tematów duży poziom konkretności.

Przeczytaj całą opinię
2014-09-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891

Rewelacyjna książka o zarządzaniu, pracy, karierze. Spojrzenie z punktu widzenia ameryki, ale można spokojnie zastosować w polskich warunkach. Jack jasno pisze o ryzykach - szczerze i do bólu wskazuje że konsekwencje czynów będzie ponosił ten kto je podejmie, ale mogą to być konsekwencje pozytywne (awans, sukces, itp), albo negatywne (trudniejsza sytuacja w robocie). Warto przeczytać, choćby po to aby spojrzeć inaczej na pracę - szerzej, głębiej.

Przeczytaj całą opinię
2014-06-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891

Dobra książka, podręcznik dla wszystkich, którzy chcą zarządzać innymi w mądry sposób. Jack Welch to postać wspaniała - mądra, kreatywna, umiejąca w wyważony sposób przekuć cele na sukces, mająca szacunek do ludzi oraz do każdej formy uczciwej pracy. Obowiązkowa lektura.

Przeczytaj całą opinię
2014-06-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891

Dzięki Jackowi Welchowi możemy spojrzeć za kurtynę prowadzenia biznesu w amerykańskim stylu. Autor dzieli się swoimi bogatymi doświadczeniami i przemyśleniami. Bezcenne porady na temat przywództwa, zarządzania i szeroko pojętej pracy z ludźmi trafiają do mnie bardzo celnie i są źródłem wielu ciekawych przemyśleń. Zdecydowanie polecam wszystkim managerom i biznesmenom.

Przeczytaj całą opinię
2014-06-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891

Najlepsza książka o zarządzaniu jaką miałam okazję przeczytać. Napisana bez zadęcia, z wieloma ciekawymi przykładami. Rzetelna, wnikliwa, poruszająca najważniejsze problemy z jakimi każdy Manager styka się w codziennej pracy. Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, że Jack Welch to nie tylko wybitny dyrektor zarządzający i strateg,ale też bardzo fajny, dobry człowiek. Polecam każdemu, nie tylko osobom na wyższych szczeblach.

Przeczytaj całą opinię
2014-05-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6891
z 3