Z Nowym Jorkiem na NY

Zwiedzaj z autorką bloga Little Town Shoes

Wydanie
Liczba stron
272
Wymiary
14,0 × 22,5 cm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788377002209
Waga
0,32 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Co w Nowym Jorku naprawdę warto zobaczyć? Skąd jest najlepszy widok na Manhattan? Którą restaurację wybrać? Dlaczego nowojorskie taksówki są żółte? Kiedy ruszają słynne wyprzedaże? Gdzie nagrywano kultowe filmy? Oto subiektywny przewodnik po NY autorstwa blogerki Magdy Muszyńskiej, która odkrywa nieznane miejsca amerykańskiej metropolii i podpowiada, jak zaplanować udany wyjazd do USA.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

W tym roku spełniam moje marzenie i lecę! Z tą książką pod pachą oczywiście :) Dużo szperałam po różnych blogach w poszukiwaniu informacji, a potem natknęłam się na ten przewodnik i znalazłam w nim wszystko czego potrzebuje. Koleżanka już była i powiedziała, że naprawdę warto go kupić i zabrać ze sobą.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300993

książka łatwa i przyjemna

Sporo ciekawostek, dobrze, szybko się czyta

Przeczytaj całą opinię
2017-03-14
źródło: http://www.empik.com/p1119924142,ksiazka-p

Chaotyczny zbiór mniej lub bardziej przydatnych informacji i subiektywnych spostrzeżeń.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300993

Polecam

Świetnie napisane. Dla fana NY jak najbardziej niezbędna pozycja

Przeczytaj całą opinię
2016-08-10
źródło: http://www.empik.com/p1119924142,ksiazka-p

Jedyny przewodnik po NYC, który tak naprawdę warto ze sobą zabrać. Przed wylotem poszedłem do księgarni w poszukiwaniu map i przewodników i miła Pani wyciągnęła mi wszystkie oczywiste Pascale, Marco Polo itd, itp, a potem jeszcze do sterty dołożyła książkę. Powiedziałem, że książki to ja nie chcę, ale nalegała, żebym obejrzał. Wybrawszy przewodniki i mapy na końcu sięgnąłem po książkę, otworzyłem na chybił-trafił i zacząłem czytać. Potem znalazłem siedzisko, bo na stojąco niewygodnie, a po pół godzinie stwierdziłem: co ja tu robię?, ja to muszę mieć. To było oczywiście: Z Nowym Jorkiem na NY :). Wchłonąłem w dwa wieczory. Ostatni raz z takim zainteresowaniem to chyba czytałem Chmielewską wiele lat temu :). Kiedyś to się nazywało: z wypiekami na twarzy :):). To jest książka, którą poleciłbym i tym wybierającym się do NYC i tym, którzy nie za bardzo mają chęć. Każdy może z niej wyjąć coś dla siebie. Można ją potraktować dosłownie, jako przewodnik po The Big Apple, a można jako opowieść o mieście, które nigdy nie zasypia - książkę podróżniczą, którą warto przeczytać niezależnie od tego czy się w najbliższym czasie wybieramy do NYC czy nie. Polecam wszystkim! Ja lecę za kilka dni i cieszę się, że Z Nowym Jorkiem na NY wpadło mi w ręce przed wyjazdem, bo dzięki temu wiem, że więcej zobaczę miejsc ciekawych, a nie koniecznie oczywistych. No i zupełnym przypadkiem będę tam w czasie Manhattanhenge :), o którym nie przeczytacie w żadnym innym przewodniku. Pani Magdo, kocham Panią za tę książkę :-)

Przeczytaj całą opinię
2016-05-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300993

Zakochana

Jako urodzona podróżniczka-turystka jestem zakochana w tej książce (i NY). Zabieram ją na następną wycieczkę. I to jeszcze w zależności od pory roku. NY - miasto, którego sami Amerykanie chyba już nie kochają, a po lekturze tej książki aż trudno w to uwierzyć. Warto mu chyba dać szansę :)

Przeczytaj całą opinię
2016-06-05
źródło: http://www.empik.com/p1119924142,ksiazka-p

Miałem okazję być w NY kilka razy, a i tak przeczytałem tę książkę(?), a może raczej wolną wypowiedź na temat(?) jednym tchem. Fajna pozycja, dla osoby która się tam wybiera. Wręcz moim zdaniem należy koniecznie przeczytać. Po tej lekturze nabrałem przekonania, że nie znam tego miasta. Z wszystkich rekomendacji autorki miałem doświadczenie widzieć jedną rzecz w sposób jaki ona rekomenduje. I w pełni kupuję jej spojrzenie!

Przeczytaj całą opinię
2016-04-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/300993

Genialnie napisane

Jedyny przewodnik po NYC jaki naprawdę warto ze sobą zabrać. Przed wylotem poszedłem do księgarni w poszukiwaniu map i przewodników i miła Pani wyciągnęła mi wszystkie oczywiste Pascale, Marco Polo itd, itp, a potem jeszcze do sterty dołożyła książkę. Powiedziałem, że książki to ja nie chcę, ale nalegała, żebym obejrzał. Wybrawszy przewodniki i mapy na końcu sięgnąłem po książkę, otworzyłem na chybił-trafił i zacząłem czytać. Potem znalazłem siedzisko, bo na stojąco niewygodnie, a po pół godzinie stwierdziłem: co ja tu robię?, ja to muszę mieć.To było oczywiście: Z Nowym Jorkiem na NY :). Wchłonąłem w dwa wieczory. Ostatni raz z takim zainteresowaniem to chyba czytałem Chmielewską wiele lat temu :). Kiedyś to się nazywało: z wypiekami na twarzy :):).To jest książka, którą poleciłbym i tym wybierającym się do NYC i tym, którzy nie za bardzo mają chęć. Każdy może z niej wyjąć coś dla siebie. Można ją potraktować dosłownie, jako przewodnik po The Big Apple, a można jako opowieść o mieście, które nigdy nie zasypia - książkę podróżniczą, którą warto przeczytać niezależnie od tego czy się w najbliższym czasie wybieramy do NYC czy nie.Polecam wszystkim!

Przeczytaj całą opinię
2016-05-16
źródło: http://www.empik.com/p1119924142,ksiazka-p

Niezwykły debiut!

Świetnie napisana, nieprzegadana, według mnie najlepszy przewodnik po Nowym Jorku, jaki kiedykolwiek miałem w ręku! Dla tych co byli i chcą powspominać i dla tych, którzy planują swoją podróż do Wielkiego Jabłka. Dla wszystkich, którzy kochają Nowy Jork!

Przeczytaj całą opinię
2016-04-11
źródło: http://www.empik.com/p1119924142,ksiazka-p

Przeczytana jednym tchem!

Byłam w NY kilka lat temu i ...żałuję, że nie miałam wtedy tej książki. Milion podpowiedzi, ciekawostki, newsy. Ile ja rzeczy nie widziałam i o ilu nie wiedziałam!!! W przyszłym roku wracam do NY i już teraz wiem, że bez książki się nie obędzie. Świetny debiut. Lonely Planet się chowa!

Przeczytaj całą opinię
2016-04-11
źródło: http://www.empik.com/p1119924142,ksiazka-p
z 2