Zamień chemię na jedzenie

Wydanie
Znak, Kraków, .
Liczba stron
286
Wymiary
14,0 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324020454
Waga
0,34 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Książka, która nie zawiera chemii ani polepszaczy smaku! Co to znaczy zdrowo się odżywiać? Zacznij od unikania chemicznych dodatków. Nie tylko nie są potrzebne, one szkodzą! Jednego czekoladowego batona można przegryźć bez obaw, ale rozmaite barwniki, słodziki, wzmacniacze smaku i aromaty zjedzone także w płatkach śniadaniowych, w domowej(!) zupie czy lodach sumują się. I rujnują twoje zdrowie. Są przyczyną alergii, niestrawności, złego samopoczucia, a być może także zespołu ADHD. Niewiele przeprowadzono rzetelnych badań dotyczących sztucznych dodatków do żywności. Julita Bator weryfikuje dane od producentów. Ponieważ dzieci autorki wykazują silną alergię na „polepszacze” i konserwanty musiała zmienić styl odżywiania się i życia całej rodziny. Od czterech lat próbuje, nie wydając dużych sum na kupowanie wyłącznie ekologicznych produktów, żyć bez „chemii”. Jej książka może być dla nas przewodnikiem po kuchni, która pachnie tak, jak jedzenie pamiętane z naszego dzieciństwa. W dwudziestu rozdziałach udziela porad, jak unikać szkodliwej żywności, ale także jakie naczynia stosować w kuchni, jak przemycać wartościowe produkty w potrawach. Podaje 81 przepisów, które przywracają polskiej kuchni dawną, utraconą przed laty świetność.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Myślę, że jest to zdecydowanie pozycja, która zmieni moje życie pod względem świadomego wyboru produktów żywnościowych. Zawsze starałam się unikać śmieciowego jedzenia, ale teraz moja świadomość konsumencka znacznie wzrosła. Polecam wszystkim którym zależy na zdrowiu własnym i swej rodziny !!!

Przeczytaj całą opinię
2017-05-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/187733

POLECAM

Poradnik przeczytany w dwa dni. I nie chodzi o to, że dowiedziałam się czegoś, czego wcześniej nie wiedziałam. Ale autorka daje kopniaka, że jednak można.... brakowało mi motywacji, zrozumienia u innych i najważniejszego przykładu, że jednak się da. Fajnie znaleźć kogoś kto podjął wyzwanie mimo braku zrozumienia otoczenia. Ludzie w moim otoczeniu powtarzają, że nie da się uniknąć chemii i po co mi to, a tu niespodzianka :) Polecam wszystkim, a postanowiłam iść drogą autorki:)

Przeczytaj całą opinię
2017-02-28
źródło: http://www.empik.com/p1079210550,ksiazka-p

Bardzo dobra książka - pełna świetnych wskazówek, porad, wiadomości. Warto mieć ją na swojej półce.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/187733

ksiazka z serii trzeba przeczytac ...

Ksiazka 'otwiera oczy' na wiele oczywistosci . Polecam wszystkim , ktorzy chca miec swiadomosc .

Przeczytaj całą opinię
2016-11-14
źródło: http://www.empik.com/p1079210550,ksiazka-p

To właśnie od tej książki zaczęła się moja przygoda ze zdrowym odżywianiem, która trwa cały czas z mniejszymi lub większymi udoskonaleniami i ciągłym pogłębianiem wiedzy w temacie żywności. Autorka uświadamia nas co tak naprawdę znajduje się w żywności, co tak chętnie sami jemy i co gorsza podsuwamy dzieciom. Lektura książki skutecznie mobilizuje do zmiany nawyków żywieniowych, a co za tym idzie wyleczenia z alergii i innych dolegliwości, poprawy jakości życia. Polecam :)

Przeczytaj całą opinię
2016-10-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/187733

Przydatna

Ciekawa książka, pełna przydatnych informacji. Pomaga zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem, przydatna na zakupach. Przyjemnie napisana.

Przeczytaj całą opinię
2016-07-13
źródło: http://www.empik.com/p1079210550,ksiazka-p

Książka dobra, w sam raz dla osoby która chce zacząć zdrowo się odżywiać. Sporo przepisów w książce niby oczywistych, ale inspirujących w swej prostocie. Jednak dla osoby, dla której temat zdrowego odżywania nie jest tematem obcym z pewnością rzucą się w oczy fragmenty, w których autorka powiela mity -obalone zresztą przez badania naukowe. W związku z tym, tak jak w jednym z komentarzy czytelnik napisał - książka dobra, aczkolwiek z przymrużeniem oka w niektórych przypadkach :)

Przeczytaj całą opinię
2016-09-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/187733

Dobra pozycja dla laików

Książka Julity Bator jest idealną pozycją dla osób, które dopiero zaczynają interesować się zdrowszym żywieniem. Bardziej świadomi konsumenci nie znajdą w niej niestety wielu nowości. Na plus są przepisy na podstawowe produkty żywieniowe, która nawet osoby z manią zdrowego odżywiania niekoniecznie muszą znać (np. na jogurt naturalny albo żółty ser). Autorka momentami popada w skrajności odnośnie eliminacji pewnych produktów z naszej diety, co może być drażniące dla czytelnika, który chce sprawić, żeby jego dieta była zdrowsza, ale niekoniecznie w 100% bio i eko.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-20
źródło: http://www.empik.com/p1079210550,ksiazka-p

Świetna książka dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat zdrowego odżywiania oraz osób, które zaczynają swoją przygodę ze zdrowym jedzeniem. W poradniku znajdziecie dużo ciekawych porad i wskazówek, jakimi kierować się przy wyborze różnych produktów. W każdym rozdziale znajduje się kilka zdrowych przepisów. Autorka opisuje przypadek swojej rodziny, swoje doświadczenia i obserwacje. W opisie poszczególnych produktów spożywczych wymienia dodatki do żywności – te bezpieczne oraz te, których lepiej unikać. Na końcu książki znajduje się tabela szkodliwych dodatków do żywności, dzięki niej możemy dowiedzieć się, gdzie możemy spotkać te dodatki i co one mogą powodować dla naszego zdrowia. Dzięki tej książce zaczęłam uważniej przyglądać się etykietom kupowanych produktów. Polecam wszystkim, których interesuje temat zdrowego odżywiania. Wiadomo, że nie wyeliminujemy chemii w jedzeniu na 100%, ale możemy znacznie ograniczyć jej zawartość w codziennych posiłkach i dzięki temu czuć się lepiej.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/187733

Ciekawa

Bardzo przydatna książka , która pomaga zmienić sposób żywienia

Przeczytaj całą opinię
2016-06-04
źródło: http://www.empik.com/p1079210550,ksiazka-p
z 20