Zapisane w kościach

Wydanie
Amber, Warszawa, .
Liczba stron
336
Wymiary
13,0 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324163731
Waga
0,28 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Kraśko Jan
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Zapisane w kościach
2017, Amber
336
18,86
Zapisane w kościach
2016, Amber
336
Zapisane w kościach
2015, Amber
336

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Doktor David Hunter skłania zmarłych do zwierzeń w literackich thrillerach, które poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników. Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych i Wołanie grobu to światowe bestsellery przetłumaczone na 29 języków i sprzedane w 9 000 000 egzemplarzy. ,,Większość dnia spędzam ze zmarłymi. Czasem ze zmarłymi, którzy nie żyją od bardzo dawna. Jestem antropologiem sądowym. To po części patologia, po części archeologia. To, co robię, wykracza poza jedno i drugie. Bo nawet wtedy, kiedy biologia człowieka przestaje działać, kiedy z tego, co było życiem, zostaje jedynie zepsucie, zgnilizna i stare suche kości, nawet wtedy zmarły może być ważnym świadkiem. Może opowiedzieć swoją historię pod warunkiem, że umie się ją zinterpretować. Ja umiem.Umiem skłonić zmarłych do zwierzeń''. „Kość opiera się wszystkiemu z wyjątkiem najgorętszego ognia. I nawet jeśli wypali się z niej cały węgiel, nawet jeśli jest już martwa i bez życia niczym pumeks, wciąż zachowuje swój pierwotny kształt. Ale jest wtedy jedynie wątłym duchem samej siebie sprzed spalenia, cieniem, który łatwo kruszy się i rozpada, ostatnim bastionem spopielałego życia.” Tym razem doktor David Hunter – jak zawsze wyrwany z własnych bolesnych przeżyć – ma odczytać historię przerażającej zbrodni ze spopielałych kości. Na targanej sztormem, odciętej od świata i sparaliżowanej śmiertelnym strachem wysepce, której mieszkańcy mają swoje straszne tajemnice, nic nie jest tym, czym się wydaje, i nic nie może być wyjaśnione do końca.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Kolejna świetna przygoda Davida Huntera. Na koniec zwrot akcji - powiem szczerze, że już bardzo dawno nie czytałam książki, w której nie domyśliłam się zakończenia :)

Przeczytaj całą opinię
2017-04-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252549

Świetny kryminał

Ksiazka po ostatnie linijki trzyma w napieciu, autor bawi się z czytelnikiem, sugerujac mu kto mógł byc mordercą... Książkę pochłonełam w niecały tydzień i muszę biec po kolejne jego autorstwa.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-14
źródło: http://www.empik.com/p1102963213,ksiazka-p

"Zapisane w kościach" to druga powieść z serii czterech książek o przygodach doktora Davida Huntera. Zafascynowana stylem autora po "Chemii śmierci" poczułam wręcz obowiązek sięgnąć po kolejną jego książkę. W "Zapisane w kościach" doktor David Hunter otrzymuje zadanie odczytania przerażającej zbrodni ze spopielałych kości. Na targanej sztormem, odciętej od świata, sparaliżowanej strachem - wyspie Runa dochodzi do makabrycznego odkrycia spalonych zwłok. Wszyscy mieszkańcy skrywają swoje mroczne tajemnice. Nic nie jest tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Nie ułatwia to pracy Pana doktora, ale właśnie to w książce wciąga czytelnika na tyle, że nie może się wprost oderwać od tej historii. Simon Beckett dzięki swojej pracy dziennikarskiej poznał bardzo dobrze metody pracy antropologa sądowego, co powoduje, iż czytelnik może dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ludzkiego ciała ;) Podczas lektury autor stopniowo buduję napięcie, a minąwszy połowę książki wzrasta na tyle, że trudno nie zapomnieć o codziennych obowiązkach. Najważniejsze jest odkryć sedno zagadki. Mimo, że czytałam wiele kryminałów, autor od połowy książki zrzuca tyle bomb na czytelnika, że nawet ja poczułam się zaskoczona, a przeczytawszy epilog wprost mnie zatkało :) Polecam fanom gatunku, i nie tylko! :)

Przeczytaj całą opinię
2017-04-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252549

Świetny kryminał

Ksiazka po ostatnie linijki trzyma w napieciu, autor bawi się z czytelnikiem, sugerujac mu kto mógł byc mordercą... Książkę pochłonełam w niecały tydzień i muszę biec po kolejne jego autorstwa.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-14
źródło: http://www.empik.com/p1102963213,ksiazka-p

Polecam , ale nie urwało mi d...Trochę się ciągnęła . Jak coś mi się podoba , czytam wszystko danego autora , nie wiem czy sięgnę po jego inną książkę .

Przeczytaj całą opinię
2017-04-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252549

Zapisane w kościach

Polecam całą serię !! trzymają w napięciu aż chce się tylko czytać i czytać

Przeczytaj całą opinię
2016-12-01
źródło: http://www.empik.com/p1102963213,ksiazka-p

Jestem zaskoczona. Czytam niewiele kryminałów więc zasugerowałam się opiniami. Coś z taką średnią to można zaryzykować. Znalazłam tylko jedną pałę. A przecież tam się nic kupy nie trzyma, zakończenie woła o pomstę do nieba (przecież wystarczyło odczytać z kości).

Przeczytaj całą opinię
2017-04-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252549

Polecam

Książka świetna! Trzymająca w napięciu. Nie mogłam się oderwać od czytania. Polecam wszystkie książki tego autora!

Przeczytaj całą opinię
2016-08-10
źródło: http://www.empik.com/p1102963213,ksiazka-p

David Hunter, były doktor i aktualny znawca ludzkich kości, zostaje wysłany na Runę (wyspę odciętą od świata) aby zbadać sprawę nietypowego podpalenia. Mianowicie w opuszczonym domku znaleziono zwłoki, a raczej to co z nich zostało. Kości, nienaruszone stopy i dłoń, a wokół nic spalonego. Hunter przygląda się sprawie, ustala tożsamość ofiary i wszystko byłoby cudownie, gdyby nie to, że odkrył, że to nie był wypadek. I rozpoczął się sztorm. Telefony padły i nie było jak poinformować ludzi z zewnątrz. Znalazł się na wyspie odciętej od świata. na której grasował morderca. W czasie, gdy badał sprawę ktoś próbował go zabić, ginęli tez inni, którzy wydawało się, że coś wiedzieli. Co kawałek podejrzenia padają na kogoś innego i dopiero na ostatnich stronach Hunter znajduje (a przynajmniej tak mu się wydaje) mordercę. Jednak, gdy z nim rozmawia okazuje się że chwilę przed popełnił błąd. Morderca zabije znów, jeśli Hunter się nie pośpieszy... Historia podnosi adrenalinę szczególnie w końcowych rozdziałach. Zaskakuje nawet epilog, w którym NIE MIAŁO dziać się nic szczególnego. Była to moja pierwsza książka tego autora, ale na pewno nie ostatnia.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252549

Jedno zabójstwo ciągnie za sobą kolejne – Simon Beckett „Zapisan

Są czasem takie chwile, gdy nie potrafimy dojść do wniosku, kto jest tak naprawdę zabójcą. Potrzeba naprawdę wiele umiejętności, by stworzyć i przelać na papier wszystkie myśli powolnym krokiem biegnące w głowie zwykłego człowieka w sposób skomplikowany, lecz zarazem prosty do odbioru dla czytelnika. Powieść Simona Beckett’a „Zapisane w kościach” jest taką oto historią.Ponownie wracamy do pracy wraz z głównym bohaterem Davidem Hunterem. Człowiek ten jest antropologiem sądowym i wyjeżdża na Runę wezwany w sprawie znalezionych w chacie zwłok. David nie raz miał do czynienia ze śmiercią, lecz stan znaleziska jest dla niego intrygującą zagadką. Doktor jednak posiada umiejętność porozumienia się ze zmarłym i potrafi odczytać całą historię jego życia. „Człowiek, którego miałem kiedyś za przyjaciela, powiedział mi, że lepiej rozumiem zmarłych niż żywych, i chyba miał rację. Zmarli przynajmniej nie kłamią ani nie zdradzają.” Na wyspie dochodzi do tajemniczych zdarzeń, a główny bohater ledwo uchodzi z życiem. Czy działanie było zamierzone? Czy David był potencjalnym zagrożeniem? Czy morderstwa dało się uniknąć? „Nie na wszystkie pytania da się odpowiedzieć, żebyśmy nie wiem, jak chcieli. Czasami trzeba to sobie odpuścić i żyć dalej.” Akcja powieści rozwija się powoli po to, by w odpowiednim momencie zaskoczyć czytelnika i zmusić go do dokładniejszego analizowania danych przedstawionych w powieści. Nieraz spostrzegłam to, jak ja reaguję na niektóre sytuacje ukazane w książce. Słowa pod tytułem „Ale dlaczego? Niby jak? Przecież to nielogiczne…” powtarzały się dosłownie co kilka stron. Czytając thriller medyczny miałam wrażenie, jakby koniec historii wyjęty został z kontekstu, a autor zmienił ciąg wydarzeń celowo by nie iść prostą drogą do celu. „Z morderstwem jest jak z życiem; i jedno, i drugie jest nieprzewidywalne.” Ostatnie rozdziały to kumulacja wszechobecnych dobrze skrytych wątków oraz rzucenie światła na zupełnie inny tor, niż ukazuje nam początkowe tego wyobrażenie. Człowiek chce więcej i więcej, irytuje się, że sprawy ciągną się tak długo, lecz gdy dochodzi do meritum czuje się jakby był zupełnie wyprany z emocji. Nie piszę tego oczywiście w negatywnym sensie. Książka jest idealnym wariantem na dodatkową dawkę zmiennych nastrojów i idealnym „podręcznikiem antropologa”, gdyż opisuje ona jego pracę od wewnątrz oraz konsekwencje postępowania tak, a nie inaczej. Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to wątek zmiany zamieszkania głównego bohatera. Człowiek przyzwyczaja się do tego co ma, a ja zdążyłam się już na zawsze połączyć z Manham i od teraz bardzo będzie mi tego oto miasteczka brakowało.Moja Ocena: 8/10*

Przeczytaj całą opinię
2016-07-01
źródło: http://www.empik.com/p1102963213,ksiazka-p
z 61