Zaślepiona

Strony czarno-białe

Wydanie
Ridero IT Solutions, Warszawa, .
Liczba stron
242
Wymiary
148,0 × 210,0 cm
Oprawa
miękka
ISBN
9788381262927
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Nagle poczuła na sobie wzrok siedzącego na drugim końcu baru młodzieńca. Był tak piękny, że z wrażenia przeszły jej ciarki po plecach. Bezwiednie posłała mu uśmiech. Natychmiast podszedł do niej i zaprosił do tańca, a ją poraziło jak prądem. Gdy ją objął, utonęła w jego potężnych ramionach. Zalała ją fala szczęścia. Potrącani przez rokendrolujące pary, nie potrafili się od siebie oderwać. Kiedy usiedli wreszcie w kącie i on zaczął jej o sobie opowiadać, czar prysnął.

Opinie czytelników

(5)
2 oceny, w tym
2 opinie
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Walka z samym sobą i o kobietę

Wspaniała powieść obyczajowa, której akcja toczy się w Polsce i w Niemczech. Na tle przemian ustrojowych rozgrywają się dramatyczne relacje łączące trójkę głównych bohaterów, skomplikowane z powodu różnic światopoglądowych. Mamy tu więc partyjniaka, mamy idealistę, który walczy z ustrojem, a pośrodku nich kobietę – na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że płochliwą, słabą i kruchą. To jednak ona sprawia, że mężczyźni zdolni są do wszystkiego, a przede wszystkim do walki o miłość. To ona – mimo emigracji – myśli o najbliższych, którzy pozostali w kraju, posyła im paczki, martwi się ich losem i szczerze im współczuje. To ona chowa swoje artystyczne ambicje w kieszeń, by pomóc wybić się ukochanemu mężczyźnie. Wątki historyczne przeplatają się z trudną miłością. To powieść, w której do granic możliwości ukazano nie tylko uczucie, jakie może żywić kobieta do mężczyzny, to także zapis walki człowieka ze sobą samym, ze swoim sumieniem, egoizmem i słabościami. Autorka wdziera się w umysł swoich bohaterów, pokazując, jak skomplikowaną jednostką jest człowiek. I kiedy już wydaje nam się, co się dalej wydarzy, zaskakuje nas zwrotem sytuacji, trzyma w napięciu do samego końca.

Przeczytaj całą opinię
2018-01-04 o 16:57
0
0
  Oceniłeś tę opinię jako pomocną. Zmienić? Oceniłeś tę opinię jako nieprzydatną. Zmienić? Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?

waka o odzyskanie ukochanej

Dla mnie głównym bohaterem tej powieści jest nie tytułowa zaślepiona w niewiernym mężu, lecz jej pierwszy chłopiec, który wytrwale walczy o jej odzyskanie. Dla niej emigruje do Niemiec, dokąd udała się ona wraz z małżonkiem. Dla niej zmienia poglądy polityczne i robi karierę uniwersytecką. Niestety, targające nim emocje doprowadzają do dramatu. Nieprzewidywalność zdarzeń dodaje elementu zaskoczenia; ciągle chce się wiedzieć co będzie dalej, jak to się wszystko skończy. Polecam wszystkim wielbicielom klimatów najnowszej historii i niebanalnych romansów, pełnych zwrotów akcji.

Przeczytaj całą opinię
2017-12-26 o 15:36
0
0
  Oceniłeś tę opinię jako pomocną. Zmienić? Oceniłeś tę opinię jako nieprzydatną. Zmienić? Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?