Zbrodnia niedoskonała

Wydanie
Muza, .
Liczba stron
400
Wymiary
11,0 × 17,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788328711075
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Zbrodnia niedoskonała
2018, Muza
400
12,86
Zbrodnia niedoskonała
2015, Muza
400
27,53

Kategorie

Opis książki

Zbrodnia niedoskonała to książka oparta na autentycznych sprawach, przydatna zarówno dla profesjonalistów, jak i dla szerszego grona czytelników. Pytanie: „Czy istnieje zbrodnia doskonała” zadają sobie od wieków kryminolodzy, wiktymolodzy, psychologowie, policjanci, a nawet autorzy powieści kryminalnych. Katarzyna Bonda i Bogdan Lach udowadniają, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Są tylko nieskutecznie działające organy ścigania, popełniający błędy lub bezsilni policjanci, prokuratorzy i sędziowie oraz źle zabezpieczone dowody. Każda sprawa, nawet ta sprzed lat, ma szansę znaleźć swój finał w sądzie. A jeśli na początku śledztwa zaangażuje się do niej profilera, wyjaśnienie jest niemal gwarantowane. Bogdan Lach jest jednym z najlepszych polskich specjalistów w tej dziedzinie. Razem z dziennikarką Katarzyną Bondą stworzyli fascynującą opowieść o poszukiwaniu śladów niedoskonałości zbrodni. Szczegółowe opisy przypadków, w których polski profiler sporządzał portrety psychologiczne nieznanych zabójców, znakomicie ilustrują prezentowaną przez niego wiedzę teoretyczną. Mamy nadzieję, że poznawanie procesu tworzenia profilu, śledzenie toku myślenia eksperta podczas analizy dowodów i tropów zainteresuje wielu czytelników. Zapraszamy do lektury. Największe zagadki kryminalne ostatnich lat rozwiązane przez polskiego profilera

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Książka interesująca, zdecydowanie na plus że są tam same fakty, opisane prawdziwe zbrodnie, motywy, na części pierwsze rozkładane jest "myślenie" sprawcy.Przeczytałam szybo, lekko, wracałam z ciekawością do wątków, ale po przeczytaniu całości myślę tylko ok i sięgam po następną.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259633

Dla miłośników kanału ID.

Książka dla osób, które interesują się kryminalistyką oraz miłośników takich kanałów telewizyjnych jak ID.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-14
źródło: http://www.empik.com/p1107820296,ksiazka-p

Świetnie napisana, czyta się jednym tchem. Udowadnia nam przede wszystkim to, jak wielki wpływ na nasze dorosłe życie może mieć nasze dzieciństwo. A każdy rodzic który twierdzi, że jego molestowane dziecko nie potrzebuje pomocy psychologa, bo jest jeszcze młode, więc o wszystkim szybko zapomni, albo co gorsza wpaja mu poczucie winy, powinien szybko udać się na leczenie psychiatryczne. Książka jednocześnie przeraża i fascynuje.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259633

doskonała

To po prostu trzeba przeczytać. Dla osób, którzy interesują się psychologią śledczą to lektura obowiązkowa

Przeczytaj całą opinię
2016-03-12
źródło: http://www.empik.com/p1107820296,ksiazka-p

To moje pierwsze spotkanie z profilowaniem śledczym w wersji dokumentalnej.Wcześniej miałem okazję przeczytac jeden tom wymyślony przez panią Bondę. W tej książce odnalazłem wyraźne ślady jej inspiracji do "Pochłaniacza",postaci,motywy itp. Książka jest krótkim zarysem tego,czym jest profilowanie,kim jest profiler,jak pracuje,z czym się zmaga,z czym spotyka codziennie.Nadkomisarz Bogdan Lach opowiada o swojej pracy i o sprawach,które udało mu się rozwiązac,dzięki portretom psychologicznym ofiar i umiejętności przesłuchiwania. Większą częśc książki zajmują jego wypowiedzi na temat konkretnych przestępstw.Klasyfikacje przestępców ze względu na motyw,sposób dokonania zbrodni itp.Najbardziej przejmujące jest to,że wszystkie opisane w tej książce zdarzenia miały miejsce,a są to głównie morderstwa z różnych przyczyn. Książka zrobiła furorę wśród fanów kryminałów oraz wśród przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.Rzeczywiście czyta się ją z zapartym tchem. Polecam wszystkim,którzy interesują się psychologią,lubią kryminały i chcą porównac fantazję i fikcję literacką z opisami prawdziwych zbrodni

Przeczytaj całą opinię
2017-04-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259633

Ciekawa i wciągająca

Książka jest w taki sposób napisana, że czytelnik może zrozumieć z jakimi problemami spotyka się profiler, a także jest bardzo ciekawa i nie można się oderwać od książki.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-16
źródło: http://www.empik.com/p1107820296,ksiazka-p

To moje drugie "Spotkanie" z p.Katarzyną Bondą. Tym razem to książka napisana wspólnie z p.Bogdanem Lachem, polskim profilerem. Książka opisuje zagadki kryminalne z polskiego podwórka z podziałem na różne motywy zbrodni.Bardzo rzetelnie opisana jest każda sprawa, z uwzględniem roli profilera, krok po kroku, jak to wygląda z jego perspektywy - jak ważny jest każdy ślad na miejscu zbrodni.Dowiedziałem sie z tej pozycji,jak funkcjonuje praca profilera, jak żmudne czasami jest to zajęcie.Dobry profiler musi bardzo dobrze opanować zdolność łączenia faktów,być dobrym psychologiem i analitykiem. Według mnie to bardzo dobra pozycja, ciekawie napisana i szczerze ją polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259633

To nie powieść kryminalna, a raczej publikacja popularno-naukowa, poradnik dla amatorów profilowania. Czyste fakty, bez wnikania w emocje ofiar i sprawców. Dla mnie najbardziej szokujące okazały się rozdziały poświęcone zbrodniom na tle seksualnym i pedofilii. Makabra ilu zbrodniarzy chodzi po tym świecie..."strach się bać!"

Przeczytaj całą opinię
2017-04-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259633

Bardzo ciekawa analiza zbrodni, do których doszło w Polsce w minionych latach. I niejako klucz do zrozumienia całej twórczości Bondy. Czytałem z zapartym tchem. Oceniłbym jeszcze wyżej gdyby nie trochę niechlujna redakcja tekstu.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259633

Uwielbiam czytać o ludziach, którzy robią to co robią z pasją i są w tym dobrzy. Książkę mimo dość ciężkiej tematyki czyta się rewelacyjnie. Narracja Bondy sprytnie przeplata się ze wspomnieniami spraw przy których pracował Bogdan Lach. Dodatkowo zeznania świadków i dość szczegółowe opisy miejsca zdarzenia pozwalają na niemal odczuwalne "bycie tam". Mimo, że książka nie epatuje drastycznymi opisami miejsc zdarzeń, opisane jest jedynie to co konieczne by zrozumieć na jakiej podstawie Lach wyciągnął takie a nie inne wnioski o sprawcach, nie polecałabym jej osobom wrażliwym. Nie mniej jednak książka wciąga i to bardzo, szczególnie jeśli kogoś interesuje tematyka kryminalna nie tylko w postaci fikcyjnej.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/259633
z 9