Zbuntowana

Wydanie
Amber, Warszawa, .
Liczba stron
368
Wymiary
13,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324153497
Waga
0,32 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Ratajczyk Ewa, Czub Marta
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Zbuntowana
2015, Amber
368
Zbuntowana
2012, Amber
368

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Jeden wybór może cię zniszczyć. Wybór Tris zburzył jej świat, ale i połączył z Nieustraszonym Cztery. Jego uczucie pomaga przetrwać jej wśród krwawej walki frakcji. Tylko on rozumie jej rozpacz. I tylko on zna jej tajemnicę… Konfl ikt frakcji zmienia się w wojnę. Wśród Nieustraszonych szerzy się zdrada. A Tris staje przed kolejnym wyborem. Czy zaryzykuje wszystko, żeby ocalić tych, których kocha?

Opinie czytelników

(3.7)
10885 ocen, w tym
256 opinii
5
67
4
102
3
71
2
13
1
3
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

To drugi tom trylogii "Niezgodna", jedno mogę powiedzieć na pewno już na początku czytania odniosłam wrażenie, że ta część jest gorsza od poprzedniej i moje zdanie się nie zmieniło. Po obejrzeniu zwiastuna tej książki spodziewałam się głębszej historii związanej z schronieniem się Tris i Cztery u Serdeczności. I tak zawiodłam się ciekawy temat związany z neutralnością Serdeczności, który można było przedstawić w ciekawy sposób zastał całkowicie zmarnowany, a nawet zniszczony [odniosłam wrażenie, że autorka nie zna 'mocy pokoju', a nawet nie widzi w nim potencjału]. Po opuszczeniu pokojowej frakcji para trafia do Bezfrakcyjnych, którzy również nie rozwineli swego potencjału, na szczęście w dalszej części książki ich temat jest bardziej rozwinięty i to nawet ciekawie chodź brakuje tu 'takiej kreski końcowej'. Prawość to ostatnia frakcja, u której pomieszkują [z resztą Nieustraszonych, którzy nie staneli po stronie Erudycji]. Wreście autorka ukazuje w interesujący sposób cechy danej frakcji, i tutaj podkreślając wady bezgranicznej szczerości.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449

Jedna z najsłabszych książek, jakie przeczytałam w życiu. Postaci tak nierealistyczne, niekonsekwentne, naiwne i głupie, że nie miałyby racji bytu w jakimkolwiek społeczeństwie. Wszystkie wydarzenia w powieści są opisane tak chaotycznie, że niewiele da się z nich wywnioskować i nie mam pojęcia, jak powstał na jej podstawie film. W skrócie: nie polecam zapędzać się aż tak w tej trylogii.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449

"Moim zdaniem płaczemy po to, aby uwolnić naszą zwierzęcą część, nie tracąc człowieczeństwa." Drugi tom "Niezgodnej" dał nam jeszcze więcej akcji, emocji, walki...wszystko się "pomnożyło" i jest to zrobione bardzo dobrze. Powiedziałabym, że jest to moja ulubiona część z całej serii. Przeczytałam ją w dwa dni i nadal nie mogę o niej zapomieć. W tej części zakochałam się do bólu w Tris i Cztery. Dopiero tutaj poczułam tą chemię i silne uczucie pomiędzy nimi. Każdy rozdział był w jakiś sposób ciekawy. Zawsze gdy odkładałam tą książkę miałam ochotę rzucić wszystko i przeczytać choć parę stron. Nie mogę opisać mojego zaskoczenia. Ta książka pomimo prostego języka i paru innych wad jest doskonałą kontynuacją. Niestety nie mogę porównać filmu do książki, ponieważ zdecydowałam się nie oglądać jej dopóki moje emocje nie odejdą ^^ Naprawdę polecam :)

Przeczytaj całą opinię
2017-01-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449

Jakiś rok temu obejrzałam film "Niezgodna" a zaraz potem "Zbuntowana" i byłam zachwycona. Ale tak się złożyło, że dopiero teraz znalazłam czas na przeczytanie książek. I tu już takiego zachwytu nie było, niestety. Pierwszy tom był dobry, ale z każdą kolejną stroną coraz mniej chciało mi się czytać. Po paru dniach sięgnęłam po "Zbuntowaną". I nie potrafię wyjaśnić co jest nie tak. Siedzę z książką, czytam, czytam i czytam... czuję, że czas na przerwę, bo powoli mam dość... sprawdzam - przeczytałam 20 stron. Książka dobra, ale czytanie trochę mnie nużyło. Kolejny aspekt to to, że jakoś nie trafiały do mnie rozterki Tris... może dlatego, że już jakiś czas temu skończyłam 16 lat (niestety ;( ). Z ciekawości na pewno sięgnę po kolejny tom, ale dopiero za jakiś czas.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449

Ta książka jest lepsza od poprzedniej. Główna bohaterka myśli o sobie, o rodzicach o uczuciach, WIĘCEJ. Bohaterowie dojrzewają w szybkim tempie. Potrafią rozmawiać, nawet wiedzą kiedy, choć nie brakuje momentów znużenia. Śmierć staje się tematem, który traktuje się zbyt lekko. Sama Tris z delikatnej nastolatki staje się hybrydą, która może przeżyć chyba wszystko. O jej PRZESZYWAJĄCYM BÓLU i CZERNIĄ PRZED OCZAMI dowiaduję się kilka razy w rozdziale... Poza tym, nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale Nieustraszeni to po prostu banda głupich nastolatków lubiących się bić, umiejących zabijać z zimną krwią, a do tego są podatni na manipulacje. Tak czy siak, to chyba im kibicujemy, bo umieją krzyczeć w tym samym momencie. Czy to oby na pewno książka dla młodzieży? Jest wiele absurdów, ale to nie będzie spoiler. Na końcu muszę wspomnieć o tłumaczeniu, które jest słabe, ubogie, zawiera błędy, uwzględnia dziwne słowa.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449

Ta część, od pierwszej jest dużo lepsza. Aż chce się napisać, że więcej krwi się leje, ale autorka skupiła tu swoją uwagę nie tylko na rozwinięciu głównych bohaterów, jako postaci, którzy tworzą całą książkę, ale również skupiła się na akcji, co w podsumowaniu składa się na dobrą lekturę.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449

Jak sam tytuł wskazuje, główna bohaterka jest tym razem Zbuntowana i to przeciwko wszystkim i wszystkiemu nawet przeciwko sobie. Ten tom "ścieka" krwią i łzami co sugerowałoby szybką i wartką akcję. Nic bardziej mylnego, całość jest mocno rozwleczona. Mam nadzieję, że trzeci tom wynagrodzi mi wysokie oczekiwania jakie miałam do tego cyklu.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449

"Zbuntowana" czekała na mnie długo, bo od czerwca. I w końcu zabrałam się na to, by ja pochwycić i przeczytać, bo lepiej późno, nić wcale. Tris i reszta starają się przetrwać w społeczeństwie, w którym frakcje zostały wybite, albo się rozpadły. Tułają się od bezfrakcyjnych, do Serdecznych, oraz po innych frakcjach, którym udało się przetrwać. Zostają wystawieni na próby i wyrzeczenia dla dobra społeczeństwa, ale czy uda im się przywrócić pokój tam, gdzie nie było go wcale? "Zbuntowana" jest w moim odczuciu gorsza od poprzedniczki, ale nadal trzyma poziom. Czyta się ciekawie, ciągła akcja i jej niespodziewane zwroty też idą na plus. Jedynymi mankamentami w tym tomie jest para głównych bohaterów. Tris przez większość powieści zachowywała się jak typowa heroina, gotowa się poświecić w zamian za wolność innych, którzy i tak by jej nie otrzymali, a gdy przyszło co do czego, zdecydowała nagle, że jest "za młoda, by umierać". Jeszcze bardziej irytował mnie jednak Tobias, który studził zapał Tris i czułymi słówkami starał się ją odciągnąć od wyrzeczeń. Mimo tego, że jest to typowy "drugi tom trylogii", podobał mi się, i nie mogę się doczekać finału.

Przeczytaj całą opinię
2016-08-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449

Kolejny raz zdarzyło się tak, że przeczytałam książkę po pooglądaniu filmu (wiem, wiem... przestępstwo!). I kolejny raz muszę powiedzieć, że realizacja filmowa tej powieści podobała mi się bardziej niż książka. Może dlatego, że fabuła nie była tak przeciągana... a tu się działo i działo... i jakoś się skończyć nie mogło. Nie żałuję czasu spędzonego z tą książką. Czyta się ją dobrze, przenosi ona do alternatywnego świata, w którym - podczas czytania - się człowiek zatraca. Jednak... nadal za krzywdzącą uznaję opinię, że książka ta pobiła "Igrzyska śmierci" :/. Może i sprzedanych egzemplarzy było więcej, ale to wcale nie dowodzi temu, iż tematyka, treść, forma, pomysł itd. są lepsze. Nigdy się z tym nie zgodzę.

Przeczytaj całą opinię
2016-08-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449

Do drugiej części tak jak do pierwszej mam mieszane uczucia. Pomimo chwil zwątpienia czasami jedynie Tris utrzymywała mnie w przekonaniu, aby przeczytać do końca książkę. Nowe wybory, przygody i niebezpieczeństwa, które Tris i Tobias muszą pokonać razem ze swoimi przyjaciółmi zaprowadzą do trzeciej części, ale według mnie każde zdarzenie zostało rozwleczone jak najbardziej się da. Brakuje tego kunsztu pisania, którego spodziewałabym się po tak rozpoczętej trylogii. Jednak zakończenie zaskoczyło mnie tak, że przeczytam jeszcze trzecia część.

Przeczytaj całą opinię
2016-08-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248449
z 26